Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #90088192 #1 üzenetére

    Érdekes! Belinkelnéd?

    Entrópia: tavaly is derültek ki intim dolgok az entrópia-energia kapcsán. Most nem keresem meg a cikket, de, aki követi, tudja, hogy mi mindent nem tudunk még. Az idő iránya is aktuális téma a fizikában. Szeretjük nyeregben érezni magunkat ezzel kapcsolatban (is), de azért nincs okunk elbízni magunkat.

    Érdekes, hogy a technika fejlődéshez az "kellett", hogy a nyugati ember elfelejtse a spiritualitást (a tudás felfuvalkodottá tesz)! Veszélyes lett volna, ha nem így történik. Azonban, amit most látunk, hogy világméretekben és generációk óta idegenednek el az emberek saját maguktól és az élővilágtól, az szintén veszélyes. Kíváncsi vagyok, mikor "kapjuk vissza", amit elfelejtettünk, és így mikortól fog a technika sokkal több jót okozni, mint rosszat.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #90088192 #4 üzenetére

    Az oktatáson kersztül a világnézet erősen befolyásolható.

    Idő: gépet még nem sikerült építeni az időben visszafelé kommunikációra mindenesetre. Van mit feltalálni legalább! Makroszinten sem látunk példát retrokauzalitásra a természetben. Bár az érdekes, hogy a Harvard Egyetem és több másik egyetem kutatói szerint is létezik a telepátia, ami nemlokális jelenség kell legyen, mert agyhullámokkal nem működhet (nincs MW-os adó az agyunkban). A nemlokalitás pedig nem létezhet csupán térben az ált. rel. szerint: időben is léteznie kell akkor. Ha jól értem.

    A tudással kapcsolatban, amit írsz, ahhoz intelligencia és szerénység kell. Majd a vitázók eldöntik, megvan-e ez vagy nincs. :)

    egyszeru kinyilatkoztatasok tenyket valo hangoztatasa, anelkul, hogy azon akar el is gondolkodtunk volna egy percre, egy igazi felfuvalkodott magatartas, hiszen ezen "tudas" alapjan egybol itelkezik az egyed, hiszen abszolutumnak hiszi/gondolja.
    Jó felvetések! A meggyőződés, tapasztalás nélküli "vallás" valóban felfuvalkodottá tesz, azon kívül sokszor babonássá is. A könnyelmű és önigazoló ítélkezésről meg tanítani kéne az iskolákban, mert népbetegség.
    A felfuvalkodást a tapasztalatok elvből történő elutasítására értettem, világnézeti alapon, ami a materializmusnak sajátja. Jó példa erre a HiFi: "Az nem lehet, mert a féltudásom szerint az nem lehet!". Aztán meg... :U :P

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák