Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amacs

    aktív tag

    válasz tatararpad #15 üzenetére

    Mai napig azt tapasztalom, hogy az emberek [1]: nem ismerik az ssd-t, vagy [2]: hallottak róla, de nem hisznek a mendemondáknak, azaz a pénz beszél, és ami jelentősen drágább az egyszerűen nem kell, hiszen működik a gép így is.
    Személy szerint mindenkinek próbálom megmagyarázni, hogy sokkal jobban jár 128 GB-tal, mint 500 GB-tal, de a legtöbb hozzá nem értőnek ezek csak számok, mint ahogy most direkt nem is írtam utánuk, hogy melyik milyen eszköznek az értéke.
    Persze tény amit mondasz, hiszen minden apró merevlemez drágulás az SSD-k felé terelgeti a potenciális vásárlókat, de a fenti szemléletmódban változást elérni csak nagyon komoly HDD drágulással és SSD árcsökkenéssel lehetne elérni.
    Az már más kérdés, hogy én az adatközpontokat hoztam példának, ami azért egy teljesen más történet.

    [ Szerkesztve ]

  • Amacs

    aktív tag

    válasz tatararpad #19 üzenetére

    Persze, azt én is tapasztalom, hogy aki ért hozzá, az már váltott, vagy legalábbis váltani akar.
    Én azokról az emberekről beszélek, akik csak annyira ismerik a hardvert, hogy tudják hol a gépen a bekapcsológomb. Kiszemelik, megveszik az új gépet, utána pedig jön a kérdezősködés, hogy ez miért került ennyibe, ha szinte semmivel sem gyorsabb, mint régi. Ilyenkor kicsit körülményes megmagyarázni a 128GB>500GB relációt, és azt, hogy miért kell rögtön költeni egy frissen vásárolt gépre.

    Silenc3Hun: Nekem az első SSD-m notebookba került, és pont ott jelentette a legnagyobb előrelépést. Akkor még nem volt optibay benne (kétségtelenül ez a legjobb megoldást, ha kell mellé a tárhely is), hanem külső házba tettem a kiszerelt HDD-t. Kis kényelmetlenség, de használható volt.

    Még csak véletlen se meggyőzni akarlak az igazaddal szemben, csak mutattam egy példát.
    Véleményem szerint semmi különleges nincs abban, ha ugyanazon a területen egy lassabb technológia drágulásával a gyorsabb technológia térnyeréséről kezdünk el itt a fórumon beszélni.

    Sajnos a jelenlegi áremelkedéssel (SSD fronton) nem tudunk mit kezdeni, akinek nem szükséges az nyilván nem most fog bevásárolni.

  • válasz tatararpad #15 üzenetére

    Azért még egy 2TB-os SSD áráért simán kapni egy 10 TB-os HDD-t.

    Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

Új hozzászólás Aktív témák