Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qad

    senior tag

    válasz arn #69 üzenetére

    Igen, igen és igen! Valaki végre azt írta le amire én is gondolok itt savanyú képpel nézegetve és olvasgatva az amd híreket. Mi a faszért pénzéheskednek az idióták ahelyett hogy a piacot tarolnák le. A kutya sem hallott az amd-ről, legalábbis a steam játékosok csak 18%-a rendelkezik amd processzoros pc-vel. Ebben benne van a zen és a zen + csodálatos intel alázó teljesítménye is. Most amikor tényleg alá pörkölhetnek/nének az intelnek a csúcs procijuk 240 000 Ft körül alakul. Hát nem tudom, de már rájuk férne egy pénzügyi igazgató csere is. A helyükben én beáldoznám a legjobb procit hiába 16 magos vagy 64 magos annyiért adnám mint a csúcs intelt, és a többi proci árát is ehhez igazítanám. Ezek után boldog-boldogtalan amd procis konfigot venne, 18% helyett lehetne mondjuk 50% részesedésük is és akkor már ugrálhatnának az árakkal a kövi procijuknál, főleg ha addigra sem szedi magát össze az intel a 10nm-es gyártásnál. Addig viszont mi a faszt akarnak?

  • qad

    senior tag

    válasz Chaser #261 üzenetére

    Nem látom azt a nagy áttörést amit csináltak. Annyit látok, hogy ha az intel nem fut bele gyártási problémákba akkor szerver szintem sem lennének sehol amd-ék. Nem azért vették az amd szervereket mert kurva jól sikerült a zen meg a zen+, hanem mert nem volt mit venni. A pénzügyi igazgatót az ár miatt cserélném le és hogy el ne tévedjen kifele menet adnék mellé egy kísérőt is, a marketing igazgatót. Vissza már őt sem engedném.

    (#262) Dragon3000

    Hát ha nem találod akkor segítek, rögtön a jobb felső az a 750 dollár. Eddig 500 volt a max. Amúgy azért savanyú a szőlő mert termék/ár versenyt vártam. Erre a Radeon VII is bődületes összegű lett. Erre tromfoltak rá a csúcs procival (sajnos jól sejtettem hogy szop.... le az amd(ha lehet ne Lisa Su) és az új dvga-val. Már megint feleslegesen reménykedtem, a 3600-as procijukat meg meghagyom azoknak akik most építenek gépet. Ha nem döglik addig meg a stadia mint szolgáltatás akkor jó lesz nekem az is(miután hagyom kiöregedni a mostani konfigot.

  • qad

    senior tag

    válasz Dragon3000 #321 üzenetére

    "Mit vártál a 16 magos 500 dollár és akkor a 3600-at 100-ért vagy mi? Nem az amd pénzéhes, Te akarod ingyen az erős procit."
    Pontosan ezt vártam, de az amd nem akarja felmosni a padlót az intellel, és ha eddig az amd fanok a 160 K intel procira köpködtek az ára miatt akkor a 240 000 Ft-os proci helyett elvárhattam volna a max 500 dolláros árat. Ezért is írtam hogy savanyú a szőlő. Nem baj legyen ez az amd gondja, nem kell olcsóbban adni sem a radeon VII-et, sem az új 5700-as sorozatot, sem az új csúcs procikat.

  • qad

    senior tag

    válasz Dragon3000 #410 üzenetére

    Hát szép védés volt, csak hát akkor miért is vegyek ismeretlen márkájú amd-t ugyanannyiért mint a jól bevált nvidiát? A laptop prociknál meg azt sem tudják hogy eszik-e vagy isszák az amd-t, a játékosok sem nagyon veszik az amd-t legalábbis a z a 18% elég karcsú. Volt ennél már sokkal több is az amd piaci részesedése, de hát kis pénzt akar a kis fociért..... Piac letarolása-->hírnév-->ár és minőséghelyett az amd-nél: nézz mán he, az intelt már 160k-ért tolják gec, Pista hozd a vastagon fogó szemceruzát, nyalok olyan összeget a legdurvább procinkra hogy az intelesek is besírnak...... ÉS VOILÁ.......

Új hozzászólás Aktív témák