Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz GypsFulvus2 #40 üzenetére

    Csakhogy az nem kiterjesztett öngyilkosság, hanem tömegmészárlás. Ha magadat ölöd meg, mert tudsz valamit, amit nem akarsz, hoyg elterjedjen, az öngyilkosság. Ha megölsz még pár ezer embert pluszban, akiknek semmi beleszólása a döntésbe az hidegvérű gyilkosság. A világ úgyis úgy működik, hogy aki elég tehetséges/gátlástalan/jókor volt jó helyen, az felülre kerül és olyan döntéseket tud hozni, ami komolyan befolyásolja mások életét. Bármelyik megoldást választod a három közül, ezek közül a csoportok közül juttatod valamelyiket átmeneti előnyhöz, belátásod szerint. Véleményem, hogy az emberi természetből adódik ez a fajta struktúra. Erről szólt az egész 20. század, hogy hiába találnak ki utópiákat, a hatalom alapvető szerkezete ugyanaz marad mindig, legyen az királyság vagy kommunizmus.

    A 4. megoldással csak lemészárolod az embereket, miközben semmi pluszt nem érsz el, a viaskodó csoportok megmaradnak és ugyanúgy marakodnak a hatalmon. Az a rész ezért elfogadhatatlan volt számomra. Ott egy csomó ember, aki csak élni szeretne, látni a családját, neki tökmindegy, hogy ki van hatalmon, nem attól lesz boldog, hogy ez vagy az irányít. Mint ahogy a való életben sem az adja a boldogságot az embernek, hogy melyik politikai erő van a feje felett.

    Én egyik választást sem éreztem jónak. Ha én állok ott Jensen helyén, akkor tuti, hogy megmondom Elizának, hogy: Listen, bitch, nem fogod ezeket az előre elkészített szar videókat sugározni, azt fogod kiadni, amit én mondok neked. és akkor majd én megmondtam neki, hogy mi az ami mehet. Persze az is felmerült bennem, hogy ki vagyok én, hogy én döntsem el, hogy hogyan haladjon tovább a világ. De ha már egyszer a nyakamba szakadt a felelősség, akkor olyan lehetőséget válasszak, amit később fel is tudok vállalni.

    (#41) Polllen
    Olyasmi nem volt :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák