Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz b. #51 üzenetére

    Ezzel ott a gond, hogy ma már multimédiára sem igazán jó. Encode semmi, decode oldalon is hiányzik minden kb. ami számít.

    Én látom létjogosultságát mm kártyáknak is, ellentétben azokkal akik csak a gaming oldalát nézik de ezek nélkül már nekem is nehezen veszi be a gyomrom.

    (Sőt, ha továbbmegyünk akkor régi kártyáknál még a "csak képet adjon" is sántít ha pl. 4K60Hz-re lenne szükség akár a mai elvárásoknak megfelelően.)

  • sb

    veterán

    válasz b. #63 üzenetére

    Nem tud hw-ből se VP9-et, se HEVC-t. Tudtommal a YT VP9 vagy újabban AV1 amit még alig támogat bármi. HEVC meg ugye bármilyen 4k film... ez így már eléggé lekorlátoz manapság.

    Az ott cpu-ból mehet, bár kétségtelen, hogy egy YT videó azért nem lehet akadály még úgy sem mondjuk FHD-ig. Egy 2/2 G3240 is kitolja pedig ott sincs kb. semmi támogatás.
    szerk: Ezt visszavonom. Lehet, hogy ott is necces pár dolog de épp az a vicc, hogy még az is jobb lehet ilyen szempontból. A QuickSync elég sok helyen befogható még ma is.
    Akár encode-ra is ami még egy 1030-ból is ki van herélve, nemhogy 730. :)

    Anno jó ötletnek tűnt gyártói oldalról, hogy nincs belépő dvga gyakorlatilag az alsó "gaming" széria alatt sem, nemhogy ilyen "mutasson képet" kategóriában. De ez a nem 1-2 évig, hanem már lassan egy évtizede tartó átnevezgetés azért jelentős lemaradást hozott össze. :(

    DP-n meg kimegy a 4k60Hz de nem tudom mennyire raknak rá DP-t. Én a mostani vga hiányos időkben amiket elkezdtem kényszerből nézegetni, pl. 750Ti-ket azokon is olyan volt mint a fehér holló. Pedig az újabb modell jóval.
    HDMI 1.4b és csókolom. Vicces volt, megnéztem vagy 6-8 féle típust és az egyiken lehetett 4k60p-t kitolni úgy, hogy asszem két HDMI-t kellett valahogy együtt használni. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák