Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz frescho #53 üzenetére

    Kiállitást szervezünk avagy játszóházat... Ingyenes a dolog, sajátköltségen megy a buli. Ezért ha valamelyik ritkább gép vagy játékvezérlő elromlik a kiállitás közben, akkor azt magunknak kell őnerőből megoldani. Valami még megoldható ott helyben (szoftveres setup) és ez csak időigényes, de ha a problémának anyagi vonzata van, akkor ez nem háritható át a látogatókra. Személy szerint nem gond, ha egész kiállitás alatt mennek a gépek, mert ez a lényege... Müködés közben megnézni a retró gépeket, de ezt nem a kiállitók és a gép kárára szeretném. Szakmai kiváncsiság miatt néztem meg közelebbről 1-2 gépet, hogy érezhető lenne a különbség a számitógépen és a konzolon a játékélményben. Nekem a Cool Spot SNES-re és a Prince of Persia NES-re megvan és bárhol-bármikor játszható. :) Akár a sokadik kiállitás után szeretnénk, ha ezek a gépek sokáig müködőképesek legyenek és ne csak egy porosodó vasdarabbá válljanak. A kiállitásokra sok helyen még üzembe sem helyezik ezeket a gépeket, pedig szinte újszerű gyári állapotban víritanak a látogatók szeme előtt... Szerintem már az nagy dolog, ha a látogatók müködés vagy játékdemó bemutató közben megnézhetnek ilyen ritka gépeket és ezt szeretnénk évről-évre viszontlátni. Ha időközben elromlik vagy instabillá lesz nyilvánitva, akkor talán többet nem is lesz kiállitva...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák