Új hozzászólás Aktív témák

  • Urby66

    aktív tag

    Elöljáróban annyit, hogy egyik kiállításon sem voltam, de minden általam elérhető információt megnéztem / elolvastam ezekkel kapcsolatban. Fantasztikusnak tartom, hogy egy magán kezdeményezésből ekkora rendezvény tud kerekedni úgy, hogy a szervezők tulajdonképpen saját forrásból dolgoznak. :R
    Gondolkodtam rajta, hogy írjak vagy sem, hisz „ott se vótam”, :DDD de végül az előbbi mellett döntöttem. Nem kritizálni vagy megmondani szeretnék, a segítő szándék vezet. Továbbá fenntartom magamnak a jogot, hogy hülyeséget beszéljek. :K
    Az ötletelés alapja az, hogy az anyagi, technikai és az emberi erőforrások, ha nem is korlátlanul, de rendelkezésre állnak.

    Elrendezés:
    A tornacsarnok szerintem fantasztikus ötlet volt, a hatalmas terület sok lehetőséget jelent. Ennek ellenére a gépek ugyanolyan sűrűn egymás mellett voltak lepakolva mint a régi helyen. Szerintem jobb lenne tagoltabban, szellősebben elhelyezni őket. Esetleg a különféle típusokat (x86, gázplazma, laptopok) a térben egymástól tagoltan, elválasztva lepakolni. Azt gondolván, hogy egy mai fiatal nem is feltétlenül látott ilyen cuccokat, lehet jó lenne valami nagyobb felirat, hogy épp milyen részen jár az ember.
    A méretek miatt szerintem segítene egy kis szórólap ami mutatja, hogy melyik területen mi van. Amennyiben tagolt a tér és nem lehet egyben belátni az egészet mint most akkor ez még hasznosabb.

    Feliratok, infokártyák:
    Egyetértek a többiekkel, akár csak a pár soros szöveget sem fogják elolvasni az emberek. Amit én érdekesnek tartanék az az összes gép mellé lepakolt infógrafika jellegű kártya. Hány MHz a processzor, mennyi a memória, hány színt tud a kijelző, milyen a felbontás. Mindezt ilyen kis grafikon jellegű dolgokon ami minden gépnél ugyanolyan formátumú, hogy ránézésre lehessen látni a két gép közötti különbséget.

    Videókártya gyűjtemény:
    Ahogy láttam a Vodoo 5500 mellett is sokan csak faarccal sétáltak el, mert azt sem tudták mi a fene az, és mennyit ér. Szerintem itt is segítettek volna az infókártyák, azt hangsúlyozva, hogy pl. mennyivel gyorsabb mint az első, mennyi memória, most mekkora összegért lehet kapni, ilyesmi. Tényleg csak pár egyszerű dolog, hogy látni lehessen a fejlődést. Esetleg referenciának pl. egy 1080 sebessége, hogy lássuk mennyit fejlődtek ezek a dolgok. Esetleg a tranzisztorok száma. Nekem nagyon durva elhinni, hogy a mostani cuccokba hány millió tranzisztort képesek belepakolni. Esetleg egy összehasonlító demo. Két gépen ugyanaz fut az egyik glide alatt a másik OGL vagy szoftveres render. Tök jól lehetne látni azt miért volt ez őrült nagy durranás akkor. Ez akár video is lehetne nem kellene egy régi értékes kártyát terhelni vele.

    Processzor gyűjtemény:
    Szintén jó lenne pár érdekes adat. Csak egyszerű dolgok amit nem is feltétlenül tud a hétköznapi ember. Pl: tranzisztor szám, hőtermelés, esetleg, hogy mennyi arany van benne. A régi procikban meglepően sok. :Y

    Hűtők:
    Tényleg jó ötlet, nekem is megvan még valahol az a zöld mókuskerék… Itt foroghatott volna több ventilátor a darabokon. Esetleg kitalálni valami látványos marhaságot amit le lehet ezekkel hűteni. Sajnos bárhogy agyalok most csak a sör jut eszembe de ezek annyira hidegre nem mennek le. :DDD A másik a máig klasszikus hűtőpasztás teszt élőben.

    „Show műsorok”
    A tunning tényleg látványos, az jó ötlet.
    A játékon kívül jó lenne bemutatni valahogy hogyan lehetett akkoriban használni a gépet olyan feladatokra amire ma is.
    Esetleg amit többen is fejtegettek itt, egy korabeli szervert berakni és pár gépen elérni róla az akkori internetoldalak másolatát, letölteni a klasszikus Erika Eleniak gif sorozatot, :P levelezni, ilyesmi. CD-ből MP3-at csinálni, midi zeneszerkesztőt használni, floppyn másolni egyik gépről a másikra majd arj.
    Nem tudom most volt vagy sem, de a floppyra dolgozó digitális kamera szintén nagy ötlet. Aztán az elkészült képe egy retro gépen küldje el magának email-ben, az akkori szoftverekkel.
    Esetleg retro gép építés akár nem műkodő alkatrészekből, bár a sikeres építés után bekapcsolani még jobb lenne.

    Menedzser kalkulátorok, PDA-k:
    Szerintem itt is lehetett volna kicsit szellősebb a tárlat, szintén egy pár érdekes infóval, ami nem száraz technikai adat.

    Ok, abbahagyom, már így is túl sok lett. Tudom ezeknek nagy része nem megvalósítható, vagy ilyen formában nem lehetséges. Ez egy vitaindító poszt, ha már egy jó ötlet születik miatta, úgy érzem megérte.
    A folytatáshoz pedig kitartást és jó egészséget a csapatnak! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák