Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Nem vagyok teljesen biztos benne, de mintha
    a jack kábel felőli tövéről haladva a csúcsa felé

    föld - bal - video - jobb

    lenne a kiosztás, ami aztán semmire sem hasonlít tudtommal. És egyben azt is jelenti, hogy a 3 pólusú audio jack nem jó magában, mert összezárja az egyik hangot a földdel.

    Ami nekem van fehér-piros-sárga av kábelem kéznél, annak a piros és sárga adta ki a hangot. A fehér néma maradt, az lehet a video ezesetben.

    Az rgb kábelem, aminek piros-kék-zöld dugói vannak pedig, ott a kék maradt néma, tehát az a video, a másik kettőn pedig hang szólt (a bal jobbot már nem is nézem).

    A kéznél lévő av kábelből pedig egy plusz adapterrel lehet normális jacket varázsolni a megfelelő sorrendben való összedugással. Egy teszt videóval érdemes rápróbálni, aminél egyértelmű mi a bal és jobb hang.

    Ez egyébként számomra azt jelenti, hogy teljesen le tudom vele váltani a raspberry pi2-met. Az analóg füles fontos, ha éjszaka nézek valamit. A libre is jó már rajta. Android alatt pedig megy a netflix és kicsit döcögve az amazon prime is.

    Még olvastam valahol, hogy eredeti gyártói firmwareből is jött ki újabb, ami állítólag már nem teljesen használhatatlan, azt még megnézem, hátha a távirányítós bekapcsolást is tudná már. Ha nem, akkor a beelink firmwarenél maradok valószínűleg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák