Új hozzászólás Aktív témák

  • dani3l

    őstag

    válasz wxppro #80 üzenetére

    "Egy pc-t sokkal több dologra lehet használni."

    Pontosan ez a lényeg. Egy céleszköz mindig jobb teljesítményt fog nyújtani egy univerzális cuccnál, lásd pl a kamerákat a telefonban. 12 meg 15 megapixelnél tartanak, aztán hol csinálsz velük olyan képet, mint egy normális 8-10 megás akár kompakt géppel?
    Egy konzolgenerációt kihoznak 8-10 évre, annak végig ugyanolyan hardvere van, és midnegyik gép ugyanolyan, így sokkal könnyeb ill jobban lehet optimalizálni, szemben a pc-vel, ahol amennyi háztartás, annyi féle konfig majdnemcsak. Én pl azért vettem anno, majdnem 4 éve a gépem, hogy játsszak rajta, de nem szeretek, mert egyrészt kényelmetlen egy idő után, másrészt meguntam, hogy folyamatosan fagy ha valami nemteteszik neki, szaggat a játék, grafikát állítgatni, stb.. Konzol elé meg leülsz a kényelmes fotelba, aztán amit beteszel játékot, az futni is fog, nemkell idegeskedni, meg driverekkel meg mindenfélre vacakkal szórakozni.

    "Meg minek még egy kütyü, ami zabálja a villanyt?"

    Nos tegyük fel, hogy ha játszani akarsz, és van egy konzolod, akkor arra az időre, amíg játszol, lekapcsolod a gépet, mert úgyis a konzol előtt fogsz ülni. A konzol fogyaszt 150-200 wattot kb maximum, a csúcs gamer konfig meg 5-600 wattokat, vagy akár többet is. Akkor melyik zabálja a villanyt? :U

    Én pl nemrég lettem boldog tulaja egy konzolnak, de sokkal szívesebben ülök le elé játszani, mint gép elé bármikor, és filmet is lehet rajta nézni. Az anno direkt játékra vett konfigomat pedig jó ha havonta bekapcsolom, de inkább 2-3 havonta, mert netezni meg sulihoz ott a laptop.

Új hozzászólás Aktív témák