Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Kupszi #7 üzenetére

    Nem mindenhol működik. Több tucat alkalmazást talált már az MS is, amikre le kell profilozni a drivereket, mert összeakad az új ütemezővel. Például ilyen a Divinity Original Sin 2 – Definitive Edition, és még ki tudja, hogy a több ezer programból mennyinek van gondja. Ezeket az alkalmazásokat meg kell találni, és per program szintjén, egy specifikus profilban le kell tiltani az új ütemezést, hogy a régin fusson. Az AMD egyelőre nem akar kísérletezni a felhasználók gépén, amikor ennek a funkciónak majd csak évek múlva lesz értelme. Aki szeretné használni, annak van egy meghajtó, ami támogatja, de ma még nem igazán fogsz egymás mellett több olyan programot futtatni, ami zabálja a GPU-t, máshol meg ennek nincs haszna. Egyébként a korábbi meghajtó sem teljes ebből a szempontból. Például az összes böngésző le van profilozva úgy, hogy automatikusan tiltva van bennük az új ütemező.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz janos666 #9 üzenetére

    A telemetria a Microsoft gondja. Az AMD számára az a lényeg, hogy amíg nincs egy világos kép arról, hogy a több ezer játékból nagyjából mennyi pusztul bele az új ütemezésbe, addig inkább nem kapcsolják be, mert végeredményben a userek döntő többsége nem az új ütemezést fogja hibáztatni, ha összeomlik a teljesítmény pont a kedvenc játékában, hanem az új meghajtót tartják majd szarnak, mert ugye az előzővel jó volt. :)

    Az NV is sokszor hangsúlyozza, hogy ha baj van, akkor kapcsold ki, mert lehet, hogy az új ütemező okozza a problémát. De ezek az infók nem jutnak el mindenhova.

    Egyébként mire ebből egy kiforrott funkció lesz, az mostantól számítva legalább két év. Tehát a Microsoftnak is lesznek majd adatai, csak lassan. Meg őszintén szólva ez az egész tényleg arra való, hogy ha két GPU-t terhelő alkalmazást ráeresztesz a GPU-ra, akkor az ne omoljon össze, de ahhoz, hogy ezt elérd kell még a QoS a hardverekbe, ami szoftver szintjén még nincs implementálva. Tehát a Microsoft ezen még reszelni fog egy csomót.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sweet Lou 6 #11 üzenetére

    A probléma forrása biztos nem az ütemező. Valamiféle rendszerbug lesz. Pláne akkor, ha egy kétmagos notin sokkal jobban megy, miközben azon sincs új ütemezés.

    (#12) janos666: Ez már felmerült, hogy a Microsoft dobjon fel egy figyelmeztetést erre, a gyártók nagyon is szorgalmazták az ötletet, vagy azt, hogy legyen bővebb leírás a potenciális problémákkal is, egyszerű szöveg lenne csak. De a Microsoft nem akarja, mert az új rendszer aktuális állapota elriaszthatja az embereket az aktiválástól. Úgy meg kevés adatot fognak kapni. Viszont ezzel a helyzettel a gyártók közül az NV akar csak kockáztatni, de ők sem elégedettek ám, mert a legtöbben nem tudják, hogy mennyi rejtett hibát hozhat elő az új ütemező, és ha az elején bekapcsolják, majd két hét múlva belekezdenek egy olyan régi játékba, amin kapnak 10 fps-t, akkor a meghajtót fogják hibáztatni. Az első dolog, amit kicserélnek, hogy visszaváltanak egy régebbi driverre, amiben még pont nem volt támogatva az új ütemező, mert manapság erre van esély, és akkor elkönyvelik, hogy az új driver egy fos, mert a régivel meg működik. Ezért hangsúlyozza az NV is, hogy ha baj van, akkor előbb kapcsolják ki a funkciót. Az AMD egyelőre úgy értékelte ki ezt a problémát, hogy egyelőre nem csinálnak kísérleti patkányt a felhasználóikból. Sokszor felmerül, hogy az opcionálisan aktiválható dolgok nem jelentenek gondot, de a tervezésnél "hülyebiztosra" kell konfigurálni.

    A Microsoft elég részletesen leírta, hogy mi a cél ezzel. Én is körbejártam, hogy hova tartunk, tehát már teljesen kitisztult a köd: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák