Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Morph76 #6 üzenetére

    a dlp-sek elég jók ilyen téren. Maga a projektor technológia olyan, hogy fehér falakkal körülvéve, minél nagyobb a fényerő, annál nagyobb a környezetről visszaverődő fény és világosodik ki a vászon is - romlik a kontraszt.

    Nálam erre az egy elfogadható megoldás, hogy sötétkék függöny van feltéve a falra a vászon mögött és két oldalt másfél méter távolságig. Ha a mennyezetre is tennék valamit, akkor még jobb lenne. Amúgy ettől eleve mozisabb a kinézete is. Enélkül teljesen bevilágította a szoba falait a visszaverődéssel - amitől a vászon is kontraszttalan lett. Ha meg valaki még profibbat akar, akkor vannak szürke vásznak, hogy tovább növelje a kontrasztot. Talán ez a cikkbéli már elég nagy fényerőt tud ahhoz.

    Mondjuk a cikkbeli 4 kilós nem éppen kompakt. Ez a tipikus normál méretűek súlya inkább. A minibeamerek kompaktak. A régi 600g körül volt, a fullhd változat 1kg.

    A jobb oldalinak ilyen a fara

    a cikkbélinek sokkal nagyobb a puttonya

    [ Szerkesztve ]

  • D.Va

    senior tag

    válasz Morph76 #6 üzenetére

    Mért lenne szar képed? a 20 ezer ft-os projektorokról beszélsz?
    Ha besötétítesz (a projektorozás ILYEN MŰFAJ) akkor gyönyörű képed és színeid vannak. És hiába nagy a kép, projektor esetén még a full hd is elég álleejtős tud lenni és nem pixeles.
    Gondolom soha életedben nem láttál még rendesen beállított, megcsinált mozi szobát...

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Morph76 #6 üzenetére

    Nagyon durván el vagy tévedve. Egy szóval se mondtam, hogy olcsó kínai kis kompakt picoval kell nyomni. 500-600 ezerből már tisztes belépő 4K projektort lehet venni, ami bőségesen kiszolgálja az átlag ember magasabb igényeit. ~30 ember látta már az én összeállításom, ebből 5 ember már lecserélte a TV-t projektorra, 20 embernek lehetősége nincs rá, 5 embernek pedig jó a 40 colos tv is 4 méterről. Persze az én álmom is egy Sony VPL-VW5000, de az egy 20x nagyobb kategória. Nagyon talajt vesztettél ha van arcod azt mondani ezekre, hogy nézhetetlen. (szerintem nem is láttál még..)

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák