Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    Többen is leírták, hogy a gyárilag a telefonok mellé csomagolt töltők és kábelek gyenge minőségűek, és sokkal jobb minőségűeket lehet venni utólag. Akkor mégis miért jó, hogy minden egyes termékhez csomagolnak egyet?!

    Azt én is megerősítem, hogy javultak az Apple töltőkábelek idővel. A régi 30 pinesek katasztrófák voltak, ahhoz képest a lightning sokat javult, bár még mindig elég filigrán. Nálam ennek ellenére egy se ment tönkre, sógorom (aki tudom mennyire nem vigyáz rájuk) többet elfogyasztott.

    Viszont magam is inkább a külön vásárolt (Ozaki, Anker) harisnyázott kábeleket és töltőket (Anker, Aukey) használom, így a gyári kábelekre és töltőkre nincs szükségem.

    A lightning vs. Type-C vitában meg úgy vagyok, hogy nekem teljesen mindegy mi lesz. Ha az Apple hajlandó Type-C-re váltani, akkor max. váltok én is a következő készüléknél. Bár akkor ugye rögtön 4db kábel feleslegessé válik a háztartásban.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz ollie #71 üzenetére

    Láttam én már OnePlus töltőt szétszakadni...
    Nyilván nem reprezentatív egy példából kiindulni, de akkor mégis miért és kiknek gyártanak ugyanezek a gyártók prémium micro-USB és Type-C kábeleket?! :F

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz joey04 #78 üzenetére

    Akkor magyarázd már meg nekem, hogy miért látok annyi embernél nem gyári töltőkábelt?!
    Vagy hogy miből élnek meg a kábelgyártó cégek, ha mindenki boldog a telefonhoz adott gyári kábellel?! Miért van egyáltalán ekkora kínálat kábelekből, ha nincs rá kereslet, hisz soha senkinek eszébe se jutna lecserélni a remek gyári töltőkábelt?!

    Nem egy rokonomnak rendeltem minőségi harisnyázott kábelt (nem alis dzsunka szart!), mert a telefonjaik mellé adott fillérekét legyártatott szarok fél-egy éven belül a megtörtek, kiszakadtak (főleg a csatlakozók közelében). Volt köztük Samsung, Sony, Xiaomi és OnePlus is. Előbb-utóbb mind megadta magát. Szerinted nem gyengék? Akkor mégis minek hívjak egy olyan tartozékot, ami a készülék élettartamának harmadát-negyedét bírja csak?!

    7 éve vettem egy Ozaki L100-as lightning kábelt, napi használatban van, nem kíméltem, mai napig semmi baja. Jah, hogy 6.000 Ft volt?! Így is töredéke volt a telefon árának, és már a harmadik iPhone-t szolgálja ki, tehát most már lenne 3db gyári kábelem, ha a készülékek eladásakor nem adtam volna oda őket a telefonnal együtt, kibontatlanul!

    Van helyettük az Ozaki, meg most még egy gyorstöltőhöz való Type-C Anker, és nekem ez a kettő bőven elég, így köszönöm, de nem kérem a “minőségi” tartozékot a telefon mellé.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák