Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz PROTRON #25 üzenetére

    Szia !
    Akkor az nem passzív ház.
    Van olyan is, csak azt aktívnak hívják.
    Bizonyára velem van a baj, de minden ilyen passzív témához írt kommentemre azzal jönnek, hogy hogyan lehet rá ventit tenni. Az nem passzív, tehát sehogy. Már csak azt kellene megértenem, minek ? Passzív házat nem K-s i7/i9 és GeForce 2xxx (bokám tudja hol tartunk) köré raknak. Ez 65 wattot eldisszipál. Ha valaki fél, belerakhat egy 10/20-as i9-10900T ami 35W-os. De, és itt a lényeg ! nem kell befosni, ezek az alkatrészek porból vannak, nem cukorból. CPU, RAM, SSD mind elmegy 60-70 fokon sok évig. (tovább, mint érdemes megtartani). Egyedül a lap lehet kényeseb, bár a szilárd kondenzátorok idejében az sem igazán probléma. Nekem az első időszakban a 850EVO csúcson 85 fokon ment. Ragasztottam rá egy bordát és nyertem 15 fokot. Ezek gépek, nem kell őket babusgatni. Szereti, kívánja, megszokja. Több, mit 25 éve a számítógép meghatározója az életemnek. Tanultam, hobbi volt, munkám lett. Uuuutálom a hangját. A HDD-nek, a ventilátornak, az áramló levegőnek, gyűlölöm a lerakódott port, amit visz, kever a venti, szóval amint lehetett mindent passzívra alakítottam. Kettő i7-es gépem van. Egy 35W TDP-s és egy 65-ös. Mindegyikben 2 SSD, mindegyikhez passzív táp. Soha semmi baj nem volt, csak csend. Istenem ! Csak akkor van hangja, ha megnyomom a bekapcsoló gombot. Sokan FPS hajszolásért adnak százezreket, és a csendért. Nekem ez a fontos.

    V.

Új hozzászólás Aktív témák