Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    én alapvetően abszolút pro-kriptó vagyok de az ilyeneket én is azonnali hatállyan két év szigorított lámpavasra húznám. ez kizárólag a "gazdag legyen gazdagabb" modellnek kedvez, amiről a kriptó szól alapvetően azt elegánsan szembeköpi.

    ha ezt az energiát és számítási teljesítményt mondjuk a BOINC cluster etetésére használnák egy szavam nem lenne de ez így tényleg kizárólag a monopolizálásról szól minden áron.

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Apollyon #70 üzenetére

    félre ne érts nem a bányászattal van bajom, hanem azzal hogy egyesek ipari mértékben csinálják, tényleg nulla empátiával és körülményekkel való törődéssel.

    amikor a covid járvány első nagy hulláma volt és még ment az aggodalom (aminek most is ki kéne tartania), érdekes módon a "kis" bányászok (értsd max 4-5 rig max 70-80 kártyával, de inkább kevesebb) voltak azok akik a bányájukat átkonfigurálták*, nem ezek a nagy bálnák.

    * átkonfigurálás itt azt takarja arra hogy a hashing motort visszavették annyi kártyára hogy csak a saját villanyszámláját termelje meg, az összes többi kártyán pedig gyári paraméterek vissza (teljesítményfelvétel megnő, releváns számítási teljesítmény duplázódik) és számolja amit a BOINC/Rosetta/F@H és társaik éppen kiküldenek, jellemzően a SARS-CoV-2 tüske- és egyéb kapszidfehérjéinek iletve a potenciális drug target molekuláknak a szerkezeti szimulációját. Nem egy ilyenről tudok, nem is kettőről. Felvetődik bennem a kérdés, erre miért csak azok voltak hajlandók akik már bőven a komoly profitban utaznak de viszonyítva mégis csak kishalak?

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák