Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 90Quiet

    tag

    válasz ddmb #210 üzenetére

    Az a SAMBA másolási sebesség elég király. Milyen fájlrendszert használsz a külső merevlemezen? Nem lehet hogy a lassú torrent letöltési sebesség egy kevésbé jól megválasztott fájlrendszer miatt van?

    A napokban vásároltam én is egy ilyen routert és mellé egy 4TB-os külső HDD-t. A tervem nekem is az, hogy egy elfogadható sebességű letöltő gépet állítsak össze, de a HDD fájlrendszer kiválasztásnál nem tudom mire lőjek. E hét végén lesz időm beüzemelni őket és kísérletezni, mi a leggyorsabb kombináció.

    A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

  • 90Quiet

    tag

    Tanácsotokat szeretném kérni:
    Keresem a legpraktikusabb megoldást biztonsági mentések automatizálására.
    Jelenleg egy ilyen routert használok a legfrissebb Merlin FW-el , melynek USB3 portjára egy 4 terrás WD (saját tápegységes) merevlemezt tettem. Ezen a HDD-n kb 1 terrát használunk családilag a személyes fájlok és munkák tárolására, a többi tárhelyet médiatárolónak használjuk.

    Erről a max 1 terrás mappáról szeretnék legalább hetente biztonsági mentést készíteni. Jelenleg egy 1 terrás samsung külső (tápegység nélküli) merevlemezt használok erre a célra, teljesen manuális módon egy Windows-os gépen rámásolva a hálózati meghajtó tartalmát, sajnos eddig csak havonta egyszer.

    Kíváncsi lennék nektek milyen megoldás vált be erre a problémára. A webconfigban nézegetem ezt a AiCloud 2.0 - AiCloud Sync funkciót, de még nem próbáltam ki élesben és nem tudom mennyire működne megbízhatóan egy tápegység nélküli külső HDD a router 2.0-ás USB portján. Mit javasolnátok?

    [ Szerkesztve ]

    A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

Új hozzászólás Aktív témák