Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dudi1876

    újonc

    válasz Soockit #192 üzenetére

    Úgy látszik mi vagyunk a célközönség erre a gépre. :) Nálam Matlab és más, mérnöki programok szintén nagy CPU/GPU éhséggel.

    Be lehet szerintem jól állítani, csak mivel új tag vagyok Asd1313-nak nem tudtam válaszolni;

    - BIOS update 211-ről 212-re
    - Angol reddit-es fórumokon találtam 2-3 regedit módosítást a típushoz, Asus G14, reddit -re meg lehet találni (sajnos a linkeket nem mentettem el), de magamnál megcsináltam, ezektől feljön néhány új opció a Power Plan > Power Option-s ban;

    ahol a CPU paraméterei beállíthatók, hogy tudj pl egy csendes, battery üzemmódot is csinálni. Másik regedit módosításra pl GPU integráltat lehet erőltetni megjelenítéshez.

    - Attól melegszik, mert a 1660Ti / 2060 GPU-k 60-65W-al mennek és 1-2 alkalmazás ha pollingozza, akkor nem tud idle-ba lemenni így fűt. Ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy az NVidia Control panelen az integrál grafikát kell preferáltba rakni. Aminek kell az erős GPU az így is meg fogja találni. Illetve a Power Optionsban szintén úgy emlékszem regedit után megjelent AMD Graphics Power Settings menü és ott is beállítottam az integrál grafikát.

    - A Display settingeknél a laptop képernyőt 120Hz-ről 60-ra kell állítani, ha monitorral fogod használni és 120-ra a külső display-t. Így aksis üzemben a laptop kijelző nem szívja az energiát, nagyon jó aksi időket lehet elérni. Sajnos power optionsban nincs 60Hz/120Hz állítási lehetőség aksi/töltő-höz.

    Ha a GPU nem fűt; a CPU-n, (visszafojtás nélkül) 16 szálon 100% terheléssel 3-4 percig fel sem pörög a ventillátor, az alapsebességről (24dB zajszint). Throttling szinte nincs, 3GHz felett megy folyamatosan. Ha szeretnél egy teljesen néma üzemmódot, akkor a CPU settingeknél kb 4800U sebességre vissza lehet csavarni, ott a jó hűtés miatt, nagyon nagyon pici a ventillátor hangja.

    Szóval jól tuningolható, állítható. Ha a GPU-t terheled és ott számoltatsz, akkor viszont elkezd felpörögni, nincs mese, ott 60-70W-ot kell elfújni, de ott sokat segít a CPU visszafolytása a fenti CPU power beállításokkal, anélkül >40dB zajszint, azzal <40dB. Ha viszont CPU+GPU -ra szükséged van 100%-ban, akkor 90-100 fokra melegszik... és csak tesztből próbáltam, de >45dB a zaja.

    Mondjuk ilyen ritka, mert játékhoz a GPU kell visszafolytott CPU-val, nekünk meg főleg a CPU, egyszerre a kettő nem nagyon.

    A laptop alja sajnos műanyag, így az SSD, RAM hűtőbordának nem lehet felhasználni.

    Még annyi, hogy a Device Managerben nem érdemes a GPU-t letiltani (ahogy 1-2 review-ban tanácsolták), mert ettől az Armoury Crate szerint lekapcsol a GPU felőli ventillátor és felborul a hűtés, elkezd pulzálnia hűtés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák