Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    Hát nem is tudom, nekem nem jön be ez a vonal, hogy elfelejtették a sztorit, csak maradt a különböző korok bejárhatósága.

    Anno elkezdtem játszani az első résszel és úgy kompletten bejött az egész az animussal, időben ugrálással, éden almával, assassinokkal, lopakodással, beolvadással, meneküléssel, lovaglással, assassin életérzéssel. Megmutattam haveromnak, az is játszott vele, de mondta rögtön, hogy kurva jó lenne, de ez a jövőbeli rész nagyon nem kéne bele, mert elrontja a játékélményét. Ő ezeket át is ugrotta mindig, ő csak assassinkoni akart. Hogy mi? WTF? Hülye vagy, ennek ez a lényege, hogy ezek mint genetikai, vérvonal emlékek és ki kell bogozni az éden rejtélyeit. Aztán jött a második rész, hatalmasat durrant, iszonyat jó lett, tuti kor (nem egy elcsépelt, mindenki által favorizált helyszín lett), kibővített játék menet és kibővített sztori, ami kuszálódott, még titokzatosabb lett, annyira magával ragadó lett még a főhős is meg az egész, hogy ezután az első rész egy fapados szar lett (sajnos). Jóbarátom erre is csak annyit mondott, hogy nagyon jó, de ő leszarja ezt az édenes dolgot, meg a teremtőket, neki az ugribugri kellett. Akkor nagyon mérges lettem rá, hogy ennyire hogy lehet felületes meg sekélyes, mikor az a kor csak egy eszköz a játékban, az elemi része, a lényeg a fő küldetések során egyre komolyodó sztoriban van, animus, Desmond és csapata által kutatott ősökön van! Ő ezt leszarta és zavarta is hogy mindig ki kellett kelni a gépből. Nem értettem.
    Aztán jött a harmadik rész és letaglózott, hogy a készítők is magasról szartak a jelenkori részekre, összecsapták és már nem volt annyira előremutató se. Aztán jött a Black Flag és innentől kezdve egy nagy rakás szarosverem az egész. Persze mindegyik jelenét lehet kötni az előző részekhez, de olyan semmi, hogy akár ne is lenne. Annyira sajnálatos és szomorú látni és tapasztalni, hogy a jelentős játékos bázis ugyan úgy gondolkodik mint haverom, hogy nem kell komoly történet, háttér, összekötés a korok közt, nincsenek ősök, teremtés, kihalás, éden alma, jelenkori szál amibe ugyan olyan vehemenciával veti bele magát az ember, mint az adott rész régi korát megidéző emlékeibe, csak az ugrabugra legyen, látvány, akció, tökmindegy hogy ez sosem ér véget, kapjuk a Fanservice-t időről időre, aztán agyatlanul isszák tömegek a híg macskapisit. :(

    Én a készítők helyében eleve 6-7 részesre terveztem volna, kerek történettel aminek minden része magába szív, elvarázsol és nincs tovább. Ennyi. Kerek egész, nem egy végtelen történet(telen).

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz KRoy19 #94 üzenetére

    Én meg nem tudom beleélni magamat egy játékba se, ha az alap sztori, a keret sablonos, felszínes, ötlettelen vagy egyáltalán nincs is. De leginkább mindenből legyen egy kevés (vagy sok), az az igazi, de ez nem szokott összejönni. (játékmenet, univerzum, zene, történet, grafika, hangulat, változatosság, etc.)

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Szabi® #97 üzenetére

    Érdekes, hogy új játékot vársz az Ubitól, aztán felhozod, hogy nincs új Pop meg SC. :) Persze ezekből (főleg előbbiből már rég volt új rész), de akkor is csak új rész lenne. Legyen egy teljesen más, új játék. De ahogy mondod, ha ebből elfelejtenék az AC nevet és mernének nyitni az alap sztoritól független, akkor jó lenne, így a címben leragadva csak keserédes lehet ez is.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Szabi® #101 üzenetére

    Ja egyébként ugye a PoP egy inkább belteres játék volt. Ha kinti részeken is volt pályarész, akkor is platformer maradt, tehát kellettek tereptárgyak. Nekem az AC2 + Brotherhood-ban is ezek a részek tetszettek a legeslegjobban, mikor belső részeken kellett menni (ruha darabkákat összeszedni pl.). Sokkalta izgalmasabbak voltak mint egy idő után az utcán. Csak sajnos ilyen kevés volt. Pedig mi fasza lett volna néha egy jó függőkert mint a PoP WW-ben. :)

    (#103) Szabi89: Nekem csak akor lesz ez minőségibb, ha a vikingeknél az istenek szerves részét fogják képezni az animus dolgainak, mondjuk kurva jó lenne ha a tudatok összekapcsolódnának a jövőbeli éppen animusban fekvő emberrel, ahogyan Desmonddal is történt és ez az egész meg az ősökkel (vagy teremtőkkel), hogy ez az egész valahogy tőlük származik.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák