Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • durmi_88

    csendes tag

    Sziasztok.

    Tegnap én is beléptem a burzsoá, diplomás (bár nincs diplomám, úgyse hiszi el ezt nekem senki :DD ), újgazdagok közé egy 256-os “ezüst, ami fehér” iPhone tennel. :D

    Rólam annyit, hogy egy iphone 4S-el kezdtem szifonos pályafutásomat, ezt használtan vettem, aztán egy 5S-l folytattam kb másfél éven át, amikor is megvettem kb 2 éve a 6S Plus-omat. Azóta az utóbbi 2 évben ilyen-olyan módon beszereztem több Apple terméket is.
    Teljesség igénye nélkül, ami most van: iPhone X, iPad Air 2 wifi-LTE, Airpods, Series 2 Apple Watch és egy 4. gen Apple TV :))
    Ami tervben van 1-2 hónapon belül: iPad Pro 12.9 wifi-LTE.
    Macbookot is terveztem, de nem használnám csak arra, amire a mostanit Lenovo T420-at, tehát max. kíváncsiságból veszek majd egyet.

    Nem vagyok tipikus Apple fan, mert mindig megmondom, ha kérdezik, mit találok hibának, bugnak, zavarónak az aktualis telómban, az Apple-ben vagy csak úgy általában almáéknál. Szeretek ezekre őszintén válaszolni.
    A X-et már szeptember óta terveztem, az első rohamra nem szálltam be, hadd jöjjenek a hibák, de nem bírtam tovább várni már. :DDD

    Így tegnap a Westend Vodafone-ban megvettem az enyémet. Egyelőre rendkívül tetszik, a kijelzőn tényleg van egy kis keret, de sokkal szebb, mint az eddigiek, bár nálam a kedvenc továbbra is az 5S/SE vonal.
    Plus-ról váltva kicsit kicsinek tűnik kézbefogva, de majd hozzászokok, tudtam, hogy kisebb lesz.
    Gyorsabb, mint a 6S Plus volt, de 2 év az 2 év, nem számítottam másra.
    A kijelzőben kicsit furcsa volt először, hogy teljesen más színeket látok, mint eddig, köszönhetően az OLED panelnek és a True Tone-nak. Kicsit intenzívebb, komtrasztosabb, de ezt már sok helyen leírták sztem.
    A gesztusok könnyen megszokhatóak, ma már az előző telót is próbálta, suhintgatva kezelni, de ott csak a visszalépés része ment :D
    A vezérlőközpont zavar még mindig, hogy fentről kell lehúzni és a régi duplakoppos kijelző lecsúsztatás fura ezzel az új lefelé simítással (elérhetőség), de megszokható.
    Magát ezt a gesztusvezérlést kicsit szokni kell, de elég egyértelmű minden, csak újra kell tanulni a kezelést, de ez csak pár perc kb.
    A Face ID tökéletesen működik, tegnap beállítottam, azóta tökéletes, még egyszer sem oldott fel tévesen (akit ez zavar, elég sok ismerős elkérte már, és senkinek nem oldott fel ;] )
    A notch,amit még kérdezni szoktak. Nem zavar, nem nagyon tűnik már fel.
    A kamera pedig eddig is jó volt az én felhasználásomra, de még S8-at használó ismerősök is meglepődtek, milyen egyszerűen, milyen jó minőségű képeket csinál, még sötétben is.
    Akksiról még nem tudok nyilatkozni, itthon vagyok 2 szabadnapon, csak szerdán megyek dolgozni, így addig csak nyomkodom és töltöm itthon.
    Az előző telóm 16GB-os volt, amin jó tárhelymanagementtel és egy 50 gigás iCloud-dal megoldottam, hogy sose fogyott el, de itt sztem soha nem fogok kifutni belőle

    Ami fekete leves, azt is ismertem, mikor megvettem:
    - csúszik: erre már néztem egy szuper tokot, ami nem igazán vastagítja a telót (mert nem nagyon bírom a vastag tokokat, de összetörni sem akarom, így ez lesz a kiválasztott egy üvegfóliával.
    [link]
    - appok: a tömegek által használtak már rendben vannak (FB, Insta, stb.), bár nem mindegyik azért, de eddig mindennap érkezett valamihez frissítés, ami megoldotta. De ez a legzavaróbb nekem az egész telefonban.

    Kicsit hosszú lett, és bocsi is érte, de hátha valakinek segítség, hogy ezt akarja-e megvenni vagy sem :)

    [ Szerkesztve ]

  • durmi_88

    csendes tag

    Ja igen, animojival el lehet szórakozni egy darabig, szarra nem fogom raknia fejem, de a többi poén :DD
    A másik meg a hangerő. Lehet, hogy a 6S-nél újabb modellek eddig is hangosabbak voltak, de nekem a max hangerő elég brutál volt elsőre. És nem receg/recseg

  • durmi_88

    csendes tag

    válasz flaskadavid #971 üzenetére

    Bementem több üzletbe is vasárnap, pont Pesten volt dolgom, amúgy nem ott élek.
    És a Westendben, fent az elsőn volt belőle :)
    Space grey-t akartam, de a fehér is nagyon tetszett már képeken is.
    És mivel csak az volt, ezért megvettem

  • durmi_88

    csendes tag

    válasz syIex #973 üzenetére

    Nekem úgyis tokban lesz tartva, mert igaz, hgy van biztom a Vodánál, de így nem kell feleslegesen fizetnem rá plusz költségeket :D
    És mivel sosem volt még ennyire csúszós telom... Ezért úgyis kell rá valami, fentebb linkeltem a kinézett tokot is :)

  • durmi_88

    csendes tag

    Hali

    Épp reggelizek, és beugrik, hogy miért ne?
    Vicces jelenet: épp tele a fél arcom kajával, rágok, stb.
    És közben próbálgatom a Face ID-t... és mindig kiold, bármennyire is furán mutat a fejem :D

    Ezzel a jelenettel kívánok mindenkinek kellemes keddet :))

  • durmi_88

    csendes tag

    Airpods tema, ha valakit erdekel:
    Majus ota hasznalom, nagy megelegdesemre :)
    Pozitivumok:
    - könnyű csatlakozás több Apple cucchoz is
    - könnyű eszközváltás több Apple cucc között
    - fülérzékelés (ha kiveszem megáll, ha visszateszem, elindul a zene; ha berakom a fülembe, jelez, hogy mehet a muzsika)
    - iOS 11 óta személyre szabhatóbb, mert nem csak Siri van, hanem következő számra ugrás, Play/Pause
    - június óta Watch-om is van, azzal még egyszerűbb az irányítás, a watchOS 4 óta pedig ha elindítok egy zenét vagy videót, automatikusan feldobja a zenevezérlést (kikapcsolható)
    - (sajnos) nem szól sokkal jobban, mint a vezetékes, és (szerencsére) nem is szól rosszabbul nála; azért egy jó vezetékest nem tud hozni minőségben, de amire nekem kell, arra pont elég
    - nekem kényelmes és mellé könnyű is, egy füllel is lehet hallgatni akár
    - az akksiidő rohadt jó! Még sosem sikerült lemeríteni se a fülest, se a tokot (a tok egyébként jelzi a kis LED-dl, ha merül)

    Negatívumok:
    - kicsit vaskosabb, mint a vezetékes, de csak minimálisan, így könnyebben ki tud esni, ha nem figyel rá az ember (még sosem történt meg velem, pedig rázhattam én a fejem mindenhogy)
    - néha muszáj újrapárosítani, mert előfordul, hogy “megzavarodik”; nincs konkrét időtartam, amikor kell (pl mikor kicsit nehezebben csatlakozik át az iPad-re már, akkor célszerű)
    - drága volt :D

    Ja igen, és váltani én sem fogok droidra, túl sok minden köt almáékhoz már

    [ Szerkesztve ]

  • durmi_88

    csendes tag

    Nekem az első beta óta fent volt a 11.2 6S Pluson és most az X-en is, nekem teljesen megfelelt. Mondjuk mivel nagyjából mindig a legfrissebb iOS van fent fejlesztői beta profillal, így a hibák nagyrészét sosem tapasztaltam :D
    X-en kb 5-6 óráig volt az akkori legfrissebb, utána ment fel a 11.2 beta :))

  • durmi_88

    csendes tag

    Valakinek volt már olyan, hogy a Telekom oldalán nem tudta beváltani a kupont? Folyamatosan azt írja, hogy érvénytelen kuponkód. Egy Red Product bőrtokot vennék, de folyton ezt írja ki. Másik termékkel is próbáltam, az is ugyanzez. Volt már valakinek ilyen?

Új hozzászólás Aktív témák