Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adomok

    tag

    Sziasztok,

    ez az első Iphone amit szívesen birtokolnék. Ami nekem fontos egy telefonban azt bőven tudja és valóban az IOS egy megbízható rendszer. Egy funkciót kell elengednem ha erre a készülékre váltok, mégpedig az NFC-t. Sokaknak furcsa lehet, de nálunk a melóhelyen NFC-s készülékekkel is működik az azonosítás a beléptető rendszereken, illetve azzal tudunk fizetni is, tehát napi szinten használom jelenleg.

    Kérdésem a hozzáértőkhöz hogy az NFC korlátozása szoftveres az Iphone esetében? Van rá esély, hogy később "kinyitják" általános használatra?

    Illetve a memória kapcsán kérdezném, hogy a 16--os verziónál mennyi hely van szabadon egy új készüléknél? Én alig tárolok adatot a telefonon, 4K videózni sem szeretnék így nem biztos, hogy a 64--est venném meg ekkora felárral.

  • adomok

    tag

    válasz r3dsnake #353 üzenetére

    A legtöbb, iPhone hardvert érintő magyarázat elfogadható számomra, de az NFC rész picit sántít :-) Nem az Apple pay miatt lett elterjedt a használata, ez egy óriási tévedés, csúsztatás, max a mobilfizetést lendítette fel, persze kis hazánkban ezt jódarabig még nem élvezhetik az iPhone tulajok, ellentétben más megoldásokkal... Rengeteg eszközt tudok felsorolni ami használja az NFC-t, nem beszélve az igencsak hasznos tag-ekről. Az Apple jelenleg úgy használja ezt az általános technológiát, mintha azt mondaná, hogy a wifit csak almás eszközök közötti kommunikációra használhatod a készülékeden, netre pedig csak akkor, ha van Apple routered :-) Nem vitázni akartam, de szinte biztos vagyok benne, hogy egy napon az Apple is fennen fogja méltatni ezt a funkciót (remélem minél hamarabb) Ettől még nagyon tetszik nekem is a 6s, csak nem értem az ilyen korlátozásokat.

  • adomok

    tag

    Tényleg érdekes, hogy milyen vitát generál minden alkalommal egy-egy új Iphone megjelenése. Én leginkább csak olvasom az MA fórumokat és legtöbbször a használók tapasztalatai sokat segítenek egy-egy új készülék választásában. Már a korábbi Iphone verzióknál is benne volt nálam a pakliban a váltás vagy legalábbis a kipróbálás, de sok vita között mindig elvész a hasznos infó :( Illetve sokszor fordult elő, hogy ha rákérdeztem egy hiányosságra egyből támadásnak vélték, pedig hasznosabb lett volna alternatívát ajánlani. Természetesen tisztelet a kivételnek!

    Egy dolgot hiányolok a ma már nem is olyan kis számú hazai Iphone közösségben (és a nemzetközi közösségre is igaz), mégpedig azt, hogy nincs egy pici kritika sem az Apple felé. Tényleg úgy tűnik kívülről nézve, mintha számukra mindig szentírás lenne az amit a cég állít. És nem is lenne ezzel semmi gond, hiszen egy jó terméket abszolút dicsérni kell, de azért nem baj, ha van egy kritikus tömeg aki folyamatosan visszajelzést ad a felhasználói igényekről, szóvá teszi ha valami azért hasznos lenne és nem fogad el feltétel nélkül mindent. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy váltani kell más rendszerre, de mivel ugye az Apple csak évente hoz ki új telefont, pont lenne rá idő, hogy figyeljenek a kritikus felhasználói hangokra és lépjenek. A legtöbb itt is felhozott "hiányosság" ráadásul minimális ráfordítást igényelne, nem venne el időt a valóban innovatív megoldások fejlesztésétől és a nyereségre sem lenne mérhető hatása. Sőt, biztos vagyok benne, hogy az itteni ellentábor igen komoly része váltana.

    Sok gyártó ma már sokkal nagyobb figyelmet fordít a felhasználói visszajelzésekre és ennek szerintem meg is van általában a gyümölcse, de ehhez kell a kritikus visszajelzés. Nem egy fórumban olvasok olyan eseteket amikor egy-egy felhasználó szinte minden problémáját elküldi a gyártó felé is.

    Természetesen elismerem az Apple hihetetlen jó marketing munkáját, de ugyanakkor ez a nagyon szoros elköteleződés egy márka iránt, vált ki sok emberből negatív érzést és sokszor indokolatlan ellenszenvet.Pedig mint mindenben a mobiltelefon iparban is a sokszínűség a legjobb szerintem :)

    A régi telefonjaimat általában megtartom, most is van WP és Android készülékem és egy Ipad Air is folyamatos használatban van. Most pedig mazsolázom tovább a hasznos infókat, mert egy Iphone hiányzik még a repertoárból :)

  • adomok

    tag

    válasz batai15 #719 üzenetére

    Így van, végre valaki!

    Hogy csak egy alap dolgot említsek, ma már egy valamirevaló BT hangszóróban van NFC, így egyetlen érintéssel használatra kész az eszköz, megspórolva jó néhány lépést a menüben! De BT kihangosítók esetében egyetlen érintéssel a mobil az autós használathoz megfelelő beállításokra vált!

    Azt persze értem, hogy ha valaki az NFC-t soha nem használja, annak felesleges, csak ne szajkózzuk már ezt az Apple pay dolgot, mert ez a tipikus példája a parasztvakításnak! Számomra hihetetlen, hogy nem azon háborog egy Iphon használó, hogy egy számára nem elérhető szolgáltatás miatt, egyáltalán nem tud más célra használni egy funkciót, hanem tudomásul veszi, mert a cég azt mondta, hogy minden más felhasználási mód haszontalan.

    Azt meg csak zárójelben jegyzem meg, hogy kis hazánkban is lesz (illetve van is!) NFC-s fizetés google és apple nélkül is, de sajna egyetlen Iphone tulaj sem tudja majd használni...... (Persze mondhatjuk, hogy pont ezért különleges az Iphone)

  • adomok

    tag

    válasz petipetya #727 üzenetére

    Nem kell feloldani a legtöbb telefonban, csak be kell állítani, hogy lezárt állapotban is engedélyezed.

    De rendben, Neked játék, sokaknak meg a 3D touch az (jelenleg).

  • adomok

    tag

    válasz Blyan #769 üzenetére

    Azért úgy lenne korrekt az összehasonlítás ha egyetlen droidos készülékgyártó állna a másik oldalon! Az első napos eladás rekord sem dőlt volna meg ha Kína nincs az első körben. Ki van ez találva rendesen ;-) De butaság is ilyen adatokat nézni, hiszen az rég rossz ha valaki eladási szám alapján választ telót. Ez egyedül a részvényeseknek jó, most is elégedetten dörzsölik a tenyerüket a csilivili házukban :-) Azt viszont mindenkinek be kellene látnia, hogy egy sikertermék nem egyenlő a legjobb termékkel. Szerintem az ellentábor sem azt harsogja, hogy az IPhone szar, csak azt, hogy ár/érték arányban már nem olyan mint valaha volt.

Új hozzászólás Aktív témák