Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz esfrost #5198 üzenetére

    "Ne viccelj már. Ha tudnád, hogy miért nem lehet zenét, illetve ilyen jellegű tartalmat másolgatni csak úgy, akkor nem írtál volna badarságokat."
    "Mp3 tekintetében első sorban a jogvédelem miatt nem lehet másolni zenéket, filmeket. iTunes a világ legnagyobb zene áruház, csak nem gondolod, hogy az engedélyezett lenne bármikor is a jövőben, hogy X megvásárol egy albumot, majd átmegy a haverjához, ahol aztán szépen felmásolják a megvásárolt, jogvédett zenét Y gépére, vagy iOS eszközére."

    Az itunesből vásárolt zene 5, vagy 6 éve DRM-free, tehát nyugodtan másolható egyik eszközről a másikra, és lejátszható. Úgy érzem hogy ezen a területen úgy dorongoltál le, hogy az ismereteid nem naprakészek.

    De nem értetted meg, amit mondani akartam. Van kb 50 cd-m. Én szeretem, ha a zeném lemezen megvan, így kisebb mértékben vásárolok itunes-ban, inkább megveszem cd-n, egyrészt a minőség miatt, másrészt szeretem magát a cd-t lejátszani, ezért van asztali lejátszóm is. Ezeket a CD-ket berippeltem a lehető legjobb minőségben, és a gépemen tárolni vagyok kénytelen, mert különben nem tudom szinkronizálni az iphone-nal, ugye törli, ha eltávolítom az itunes-ból. Mivel az AAC-t a WP-m és a BB-m is lejátssza, ez a formátum jó nekem, ha tömörítettről van szó, de mivel az ipodomon tömörítetlent használok, ezért ugyanez megvan ALAC-ban is, egy másik gépen. Ezek a berippelt zenék szintén DRM-mentesek, tehát egy egyszerű total commanderrel az irodai gépen úgy másolom rá a blackberrym memóriakártyájára, hogy ennek köze nincs az itunes-hoz. Tehát nem írtam badarságot, ellenben szerintem te tévedésben vagy a zenék másolhatóságának és a DRM-nek a kérdésében. Magát a zenét egyébként az esetek 99%-ában itunes használatával rippelem, és ezt követően tallózom a fileokat a gépemen, és így másolom más platformú készülékre. Ennek a módszernek az az előnye, hogy szifonon is működik, tudom rá szinkronizálni, illetve - ennél jóval egyszerűbben - más készülékre is át tudom tenni.
    Tehát mint írtam, ez a problémám, hogy ugyanezen saját zenéimet simán meg tudom oldani más platformon, nem látom semmilyen (se jogi, se technikai, pusztán csak döntésbeli) akadályát annak, hogy ez pl. iphone-on is megvalósítható legyen a jövőben.

    "Illetve azért nem írtam konkrétumokat, mert egy olyan vitába tenyerelsz bele, és tenyereltem volna bele én is, mint amilyen pl. a Windows vs. OSX, ami azóta létezik, amióta a két rendszert megírták. Természetesen ez egy meddő vita... Pont ilyen az iOS vs. Android is."

    Alapvetően ha figyelsz, akkor nem beszéltem androidról. Nincs is androidos telefonom. De ez ebben a topikban valami pavlovi reflex, hogy ha valakinek kritikája van az ios vagy az iphone kapcsán, akkor reflexből fuj-fuj-android. Jelen esetben ez nem nyert. Általában beszéltem más platformokról, kifejezetten jelezve, hogy az általam használt két telefon szintén zárt oprendszert használ. (OFF-on belüli OFF, hogy ezen más oprendszerek hibáival kapcsolatban is kritikus vagyok a saját topikjában, tehát nem a más rendszertől való elszállás beszél belőlem, próbálom inkább objektíven nézni ezeket az eszközöket.)

    De mint írtam, a zenén kívül vannak más limitációk is, például a QR kód beolvasásának lehetősége valami mágikus oknál fogva nem működik. Például web.whatsapp.com. Nem kevés szifon user használ whatsappot, elég ha csak megnézed a store-t. Namost gyakorlatilag MINDEN más platformon, teljesen nevetséges módon még Symbian S40-en, S60-on is (és minden más kurrens, nagyobb okostelefonos oprendszeren) működik, a weblap kiad egy QR kódot, a whatsapp appban ezt beolvasod a telefonoddal, és onnantól be vagy jelentkezve a weben, és írod-olvasod az üzeneteidet. Na ezt mindenen lehet, csak ioson nem. Azért mert csak. Két hete próbáltuk egy barátommal (i5-je van), nem megy, kész. Ennek mi értelme van? Teljesen nevetséges limitációk miatt.

    De mondhatnám ugyanezt a fotókkal is. Bármelyik másik telefonomon fogom a memóriakártyát, kiveszem, a kártyaolvasóban bemásolom a fotókat a gépre, és kész. Nem kell külön szoftver, nem kell felhőt regisztrálni, bejelentkezni az adott gépen, semmit. Vagy ha már memóriakártyaellenesek vagyunk, akkor rádugom egy - szabványos, akárhol elérhető - micro usb kábellel a gépre, egy háttértárként látja a gép, és átmásolom az elérhető filerendszeren keresztül, mindenféle külön telepítés, itunes nélkül. Szifonon nem, mert oda ugye különleges kábel kell, és különben se tudnék vele kezdeni semmit, mert nem férek hozzá a képeimhez közvetlenül.

    Szerintem az sem jó hozzáállás a vállalat részéről, hogy így is elég sok telefont eladnak, minek fejlesztenének, minek próbálnának a konkurenciától elszippantani vásárlókat. Ez rövid-, de nagyon maximum középtávon működik, de hosszabb távon nem. Az apple korábban már került a tönk szélére, amiben nem kis része volt hozzáállásbeli problémáknak, tehát szerintem ezeket a dolgokat át kellene gondolniuk, hosszú távra gondolkozva, főleg akkor, ha a vállalaton belül a húzótermékről van szó.

Új hozzászólás Aktív témák