Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Tibee86 #5181 üzenetére

    Sajnálom, ha annak tűnt. Valóban egy burkolt kritika volt a célom, miszerint nem tartom jónak az ios túlzott zártságát, és itunes-hez kötöttségét.*

    Reggel nem volt időm bővebben leírni, meg különben is csak mobilon voltam, most leírnám hogy miért.
    Előre bocsátom, hogy nagyon kedveltem / valamennyire mai napig kedvelem az iphone-t/ios-t. De látom a (számomra) hibáit, illetve olyan tulajdonságait, amik engem szerintem indokolatlanul akadályoznak abban, hogy teljesebb legyen a "felhasználói élményem". És szerintem ezeket a dolgokat a vállalat rosszul csinálja, és ezzel vásárlókat veszít.
    Amin most ez kijött, az például a filerendszer hozzáférhetetlensége, a telefon tárhelyének a nagyon korlátozottan kezelhetősége, bizonyos dolgok lecserélhetetlensége. A másik két telefonomon, amit most használok (BB és WP egyébként) azt látom, hogy fogom azokat a zenéket, amiket magammal akarok vinni, rámásolom őket a telefon memóriakártyájára (akármilyen gépről, nem kell, hogy az otthoni adott 1 db gép legyen, mert ugye itunes esetén csak 1 itunessel tudok szinkronizálni), beteszem a memóriakártyát és kész. Vagy kábelen keresztül rámásolom a kártyára. Netán bluetooth-on, vagy más megoldással átküldöm rá. Sokkal logikusabb, könnyebb nekem, egy intézőben egy drag and drop, vagy egy másolás beillesztés egy filekezelőben, mint amikor az a helyzet, hogy adott egy gép, amin van egy itunes könyvtár, és oda be kell importálnom a zenéket, és szinkronizálni a telefonra - azzal, hogy ha az itunesből törlöm, és új zenét akarok rakni a telefonra, akkor amit az itunesből töröltem, azt törli a telefonról is, holott én esetleg csak az újakat akarom feltenni rá.

    Ahogy írtam, szerintem ez káros a cégre nézve is, ugyanis ha megnézed a konkurenciát, akkor látod, hogy már a többi platformon a többi gyártónak is vannak iphone árkategóriás telefonjai. Nem igaz tehát az a feltételezés, hogy aki anyagilag megteheti, az iphone-t vesz, aki meg nem, az androidot (wp-t, mást). A fogyasztók preferálnak, és tapasztalják vagy hallják a rendszer zártságát (sok tekintetben rugalmatlanságát), és úgy érzik, hogy egy ilyen szinten személyes, mindennapi használati tárgynál nem akarnak ilyen mértékű korlátozottsággal élni. Aki megveszi a konkurens gyártók csúcskészülékeit, ugyanúgy vehetne iphone-t is, az ő esetükben nem az árpreferencia döntött, hanem a gyártó bizonyos döntései (pl, nincs memóriakártya, nincs fm rádió, nincs filerendszer elérhetőség, nincs meg sok gyári szolgáltatás lecserelésének lehetősége, nincs meg az a fokú beállítási lehetőség, nincs nfc abban az értelemben, ahogy a konkurenciánál, illetve a rendszer zártsága miatt bizonyos szolgáltatások használatából is kiszorul az user, pl whatsapp web nem használható).

    Tehát én úgy gondolom, hogy ezeknek a mára már esetlegesen igencsak meghaladottá vált kezdeti döntéseknek, irányvonalaknak az erőltetésével a gyártó kizárja magát a csúcskategóriás androdos, wp-s, bb telefonok vásárlóközönségének a gondolatai közül. Ilyen értelemben pl én, mint iphone tulajdonos, de már a telefont nem használó, azt érzem, hogy nem feltétlenül a javamra, mint felhasználó javára szolgálnak ezek a limitációk (hiszen látod, hogy alapvetően mindkét másik platform, amit használok, zárt, de az ioshoz képest sokkal kevesebb korlátozást tartalmaz). Én reménykedek benne, hogy egy valamelyik következő ios generációban ezek a korlátozások enyhülnek, vagy éppen megszűnnek.

    *ha tudsz olyan megoldást ajánlani, amivel itunes nélkül lehet akár iphone-ra, akár ipod classic-ra zenét tenni, azt megköszönném, mivel ez utóbbinál kezd főleg problémát jelenteni, hogy a gépen tárolom az ipod gyakorlatilag tükörmentését. Azért gond, mert 160 gigás az ipod, az irodai gépemben meg ssd van, azzal van szinkronizálva, és a - jelenleg - rajta lévő 60 giga zene (veszteségmentes ALAC) gépen itunes-ban tartása kezd probléma lenni. Ha tárolhatnám egy nas-on vagy külső vinyón, és valami más progival rá lehetne másolni, az nekem nagy segítség lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák