Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adomok

    tag

    Sziasztok,

    mivel a sima Pro-nak még nincs saját topikja, gondoltam ide írok. 1 hónapja használok egy 13 Pro 256-ot. Eddig android készülékeket használtam általában a felső kategóriát. Volt sok LG, Samu, Huawei. Egyszer volt egy rövid kitérő egy Iphone 6S-re, de akkor nem lettünk barátok, nálam olyan hibákat produkált, amit nem tudtam elnézni. Azóta sok idő eltelt, többször gondolkodtam a váltáson, de mindig volt valami, ami miatt nem léptem meg. Most leginkább az döntött, hogy mára már minden általam használt bank tudja az apay-t, illetve megjelent a 120 Hz. Persze van és volt egyéb almás termékem, de a mobil esetében fontos volt, hogy minden úgy működjön, ahogy azt megszoktam. Néhány gondolat pro és kontra, hátha hasznos lesz azoknak, akik szintén androidról váltanának:

    Küllemre mindig is tetszettek az almás telefonok, kivéve azokat amik még mindig vastag kávásak voltak, mikor a konkurencia már minimális kerettel dolgozott. Színben mindig konzervatív voltam, de most egy sierra blue lett a választás, nekem bejön és a tokok miatt egyébként is mindegy :) Ami viszont fura volt, hogy milyen nehéz ez a teló :Y Előtte fizikai méretben nagyobb mobiljaim voltak, de súlyban jóval könnyebbek. Persze ez megszokható, de még most is sokszor szorongatom, mert azt érzem, hogy kiesik a kezemből. Tok nélkül a kamerasziget is brutál, féltem letenni bárhová, így gyorsan rákerült egy szilikon tok. A notch egy érdekes kérdés, az első perctől kezdve nem zavar, pedig ha más kezében láttam ilyen telefont, rögtön vonzotta a szememet és nagyon zavaró volt. Persze hozzá tartozik, hogy sok app, azt a részt sötéten tartja, de ha nem, akkor sem vonja el a figyelmem.

    A költözés felemás volt, számomra csak az üzenetek és a hívás előzmények voltak fontosak (minden más felhőben van), sajna ez a költözős app a hívás előzményeket nem kezeli, de túltettem magam rajta :)

    Maga az IOS nem volt meglepetés, volt alkalmam többször tesztelni. Mivel megöregedtem nincs igényem az állandó testreszabásra, ez nem hiányzik, de azért van pár apróság ami bosszantó. Ilyen pl.: hogy nem oda teszem az ikonokat a kijelzőn ahová akarom. Apróságnak tűnhet, de sokkal kezelhetőbb lenne a felület, ha magam rendezhetném. A widgetek hasznosak, de remélem majd bővülnek, itt is van hiányérzetem. De fura az is, hogy a PiP sem működik mindenhol, pl.: a YT appban nem megy csak safariból. A gesztusokat hamar meg lehet szokni ezzel nincs gondom. A faceid jó dolog ha nem maszkban van az ember, csak emiatt beszereztem egy AW SE-t. Az óráról majd később.... A promotion ahol működik ott szuper, de néhány app esetén a "képregény" nagyon zavaró. Tudom-tudom itt is az app készítők dolga lenne a frissítés, de azért nekem ez fura. Ha van egy telefon alap fícsör, akkor az ne app függő legyen már....Ez nekem olyan, mintha a gesztusok csak a gyári appokban működnének. Az általános sebesség remek, ez nem is kérdés, de ezzel a droidos telóknál sem volt problémám. A kamera szintén remek, többek között a remek makro mód volt ami miatt váltottam (én sokat használom).

    Az üzemidő nagy pozitív meglepetés, ezzel a telefonnal 50%-on is el merek indulni egy munkanapra! Természetesen az én felhasználói szokásaim mellett. Ez nagyjából azt jelenti, hogy minden második nap töltöm és ezalatt van benne átlag 5 óra SOT.

    Appok tekintetében mindre van megoldás amit korábban is használtam, kivéve a qnap NAS-om letöltés vezérlőjét. Ez egy vicces dolog, az Apple nem engedi be store-ba a hivatalos appot (pontosabban törölte), mert az alkalmas torrentre is. Tehát akkor mindenki szívjon, az is aki nem torrentre használja :W Szerintem ez egy hasonló hülyeség, mint a védjük a fákat ezért nem adunk töltőt a fél millás telóhoz... Bezzeg az AW annyi papírba van csomagolva, hogy 3 töltőhöz elég lenne :W Ezzel persze csak az átlag user életét keserítik meg, mert van megoldás, csak macerásabb.

    Az AW is fura dolog, nagyon klassz meg minden, de én továbbra is elsődlegesen az MI watchot használom, (ami mellesleg jobban működik IOS alatt, mint droidon) mert ezt csak 2 hetente kell töltenem. Szerintem egy csomó teljesen fölösleges funkció van még az SE változatban is, inkább az üzemidőre kellene gyúrni. Tehát az AW akkor van rajtam, ha tudom, hogy boltba kell mennem, vagy valahol fizetnem kell és maszkban megyek. Ehhez persze luxus volt megvenni, de remélem legalább sokáig kihúzza majd....

    Összegezve: Nem bántam meg a váltást, szeretem ezt a telefont, hosszútávra tervezek vele. Az más kérdés, hogy szerintem az árát nem éri meg, de ezt elmondhatom a többi gyártó csúcstermékeiről is. Mindenki eldöntheti, hogy hajlandó-e ennyi pénzt kifizetni egy mobilért vagy nem, de ha valaki ár/érték arány bajnokot keres, nem ez a mobil lesz az. Persze ha valakinek minden cucca almás, akkor nem kérdés, hogy ezt kell választani!

    Bocsánat, ha hosszú és unalmas voltam :R

  • adomok

    tag

    válasz WiZARD #545 üzenetére

    Én is azért váltottam, mert droid vonalon most semmi nem fogott meg és a következő megjelenések sem izgattak fel. Szerintem a legtöbb eltérés, csak megszokás kérdése. Nekem a gesztusok gyorsan kézre álltak és Ios-en sokkal többször használom az alkalmazás váltót is, mert ott van benne mindig az összes amit megnyitottam. Droidon én is kényszeresen bezártam mindent, de itt csak "legyintek" rá :) A faceid valóban szívás maszk hordásnál, de egyébként kényelmesebb, megspórolsz egy tapicskolást azoknál az appoknál ahol kell az azonosítás. Nekem a Pro Max már riasztóan nagy volt, ott álltam a boltban és próbálgattam, de a sima Pro jobban kézre állt, pedig a Max fizikai méretben akkora volt, mint mondjuk a P30 Pro, amivel nem volt gondom. Talán a szögletesebb forma és az igen komoly súly nem tetszett. Ha nincsenek extra testreszabási igényeid és minden app amit használsz elérhető IOS-en is, akkor nem fogod megbánni szerintem.

  • adomok

    tag

    válasz Meizubee #1681 üzenetére

    Nem én vagyok itt a legnagyobb IOS guru, de nem biztos, hogy ezzel az appal költöztetném a képeket, videókat. Többen írták, hogy mindenféle gondjuk volt ezzel. Én már évek óta nem költöztetem a média tartalmakat, hanem felhőbe szinkronizálok, amit bármilyen eszközről, bármikor elérek. Ha szinkronizálsz Te is google fotókba, vagy onedrive-ra, vagy egyéb helyre, akkor eléred simán majd az új készülékről.

  • adomok

    tag

    válasz totopad #1840 üzenetére

    Szintén sok év droid után váltottam. És igen, ma már árban a droid csúcsok sem olcsóbbak, így "könnyebb" a váltás. Október óta vagyok pro tulaj. Már írtam tapasztalatot, nem ismétlem magam. a 2 fájó pont továbbra is a költözés és a kontaktok kezelése. Ennyire fapadnak nem kellene lennie és baromira idegesít az állandóan duplikálódó kontaktokkal való küzdelem. Végülis ez egy telefon és annak egy alap funkciója, igazán dolgozhatna rajta az apple.

  • adomok

    tag

    válasz Jefedrin #3393 üzenetére

    Én még tudok javasolni egy mobil tartót xbox kontrollerhez [link] Nekem van ilyenem és kényelmes használni, bár ritkán játszom mobilon.

  • adomok

    tag

    válasz joefasalasso #4141 üzenetére

    Az áruhitellel vásárolt készülékek egyből a vevő tulajdonába kerülnek és a teljes vételárról állít ki számlát a kereskedő. A kereskedő megkapja a teljes összeget a banktól így semmi köze nem lesz az eladott készülékhez, tiltani sem tilthatja. A vevő ha nem fizeti a hitelt akkor azt a bank behajtja rajta, fizetésből levonva vagy egyéb módszerekkel. Az más tészta ha egy operátornál lett vásárolva részletre egy készülék, mert ott van tiltás.

Új hozzászólás Aktív témák