Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Duck663 #339 üzenetére

    Nagyvonalakban egyetértek veled, de a vegát.meg kell védenem. Maga a konzumer kártya nem lett jó, de végül számos cloud megrendelést hozott és állítólag pro és instinct formában is jól ment.

    Képzeld el, hogy mi lett volna, ha 2016 végére összeraknak egy polarist, ami kb ugyanazt tudja, mint a kicsik, Vega méretben, csak épp nem Vega frekvenciával.
    Utólag persze könnyű már válogatni, hogy milyen fícsöröket kellett volna kihagyni. De valószínűleg 2017 elején, amikor még reménykedtek ngg, dsbr, stb fícsörök működésében, akkor nem.véletlen poorvoltáztak.

    Amit én nem értek, hogy minek van David Wang?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Duck663 #339 üzenetére

    Nem emelek neki szobrot, de abban kiegyezhetünk, hogy a legjobb vezető, aki az elmúlt évtizedben+ a vállalat élére került.

    Ezt nem vitattam el, de szerintem Read kezdte el a valódi tűzoltást. Az ő időszakában számtalan népszerűtlen döntés született, de kétlem, hogy Su kezében jobb megoldások lettek volna a helyzet kezelésére...

    Nem leépíteni kellett volna a grafikus részleget, hanem felfejleszteni. Az nv bizonyítja, hogy komoly eredményeket lehet elérni a garfikus piacon, igaz, hogy azóta sokat szűkült, de akkor még bőségesen fölözhető lett volna. Igaz, hogy ennek az lett volna az ára, hogy a CPU-s fejlesztések megcsúsznak, de miután épp egy Bull válság közepén vannak, és tudják, hogy abból nincs gyors menekülés, ez lett volna a kézenfekvő.

    Read pozitív listájába bele lehet írni, hogy rendbe szedte a szétesőben lévő céget, amely különben beleállt volna a földbe. Leépítésekkel tette, de ezt aligha egymaga határozta el. Ha valami miatt ekézni akarod, akkor inkább az x86/ARM közös CPU architecturába vetett hite miatt tehetnéd, szerintem.

    Kezdjük ott, hogy a HBM, nem olcsó. A Vega 11 (kódnevű) lapka a Polaris váltására lett tervezve HBM-el, soha nem jelent meg, mert se nem volt gyorsabb, se nem lett volna olcsóbb gyártani. Ezért maradtak is a Polarisnál.

    Ok, kezdem belátni, hogy én vagyok Don Quijote, aki a szélmalommal harcol. Soha meg nem erősített pletykákra alapozod a magasröptű megállapításaidat, amelyeket semmi, de semmi nem támasztja alá.

    Vega 11? Ez a pletyka volt vele kapcsolatban. James Prior viszont azt nyilatkozta, hogy a Vega11 sose lett volna diszkrét VGA kártya, eleve APU mellé szánták - ahogy végül meg is jelent...

    Igen, csinálnak vegyesvállalatot, pl kínaiakkal, de az megvan, hogy egyik vállalat sem a fő vetélytársuk?

    Tehát ha a kínaiak saját x86 processzort gyártanak, az nem vetélytárs, ha az Intelnek (akinek nem volt normális iGPU-ja) eladnak iGPU-t, az vetélytárs.
    Kissé nyakatekert logika. De biztos bennem van a hiba, hogy nem látom át. Más nem elképzelhető...

    Vicces vagy nem, mulattat vagy nem, de Koduri (is) nyugodtan ekézhető.

    Ó, én nem mondtam, hogy Koduri nem ekézhető. Ha jogos. De az általad felhozott Vega fiaskó is egy olyan példa, hogy Koduri nyíltan panaszkodott az erőforráshiányra, közben pedig egy innovációval telepakolt csúcs-megoldást akartak kiadni. Ahhoz nincs meg a kellő háttér-információm, hogy ezt egyértelműen átlássam, de annyit látok, hogy a Vega fejlesztésével az AMD direkt nagy kockázatot vállalt. Ha nem hittek volna benne, akkor lelőtték volna. BTW, ez Lisa Su vezénylete idején történt már masszívan. Szóval...

    Nem volt koncepció, nem volt elképzelés.

    Dehogynem volt koncepció. Az APU-k és az HBA. Ehhez kellett az ATi...

    De semmi, mert a "future is fusion" aztán nesze neked, hol a fusion? A túlélésért kellett küzdeniük.

    Szóval akkor mégiscsak volt koncepció?

    Nézd, a Fusion logikája teljesen érthető volt. Hogy zsákutca volt? Hát, ezt így nem merném kijelenteni, talán inkább úgy fogalmaznék, hogy beletört a bicskájuk az adott körülmények mellett. Az AMD nagyot álmodott, és elbukott. Volt ilyen, van ilyen az Intelnél is. Larrabee, ugye te vagy az? :DDD

    Az AMD korábban is rizikózott. A nagy feltörésük, az AMD64 és az X2 procik, ugye emlékszünk rájuk? Az is hazárdírozás volt. Az bejött, és egy rövid, de hangos aranykort hozott a cégnek. A Fusion első elképzelése nem követte.

    Szóval igen volt ott baj dögivel, korábbi vezetőkkel is, de azért a vállalat születéséig már csak nem kellene visszamennünk, nem?

    Odáig nem. De a problémák kiindulópontjáig azért nem ártana. Az AMD problémái pedig nem 2015-ben vagy 2017-ben kezdődtek...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák