Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taklertamas

    csendes tag

    Engem mindig csak az irritál az ilyen AMD/Intel tesztekben, hogy "annyira hitelesek"... Az esetek nagy többségében szó sem esik arról, egy APU kapcsán, ha a teljesítmény/fogyasztásról van szó, hogy i3+dVGA az például már qrvára nem 65 Watt, de még százból is ritkán jön ki. Arról sem esik szó, hogy egy 28 nanométeres technológiát hasonlítanak egy 22-eshez, ez már eleve kihat a fogyasztáskülönbségekre.
    valahogy az is elsikkad, hogy cserébe egy i3 processzor áráért kapunk egy nagyjából i3 teteje teljesítményt+egy belépő szintű dVGA-t egyben. Ha ezt számszerűsítjük, akkor i3 (kb 40k HUF)+ekvivalens dVGA(kb 25-30k HUF), ami már 60-70k HUF. Ebből kijön egy AMD APU, plusz egy hozzá való alaplap. Fogyasztásban pedig nem hinném, hogy egy diszkrét R7-es+egy i3-as kevesebbet enne együtt, mint 95 watt, vagy, ha a 7800-ast nézzük, akkor 65 watt...
    De, mint azt már fentebb réggebben ecseteltem, ezen tesztekben, és az ezeket követő flamewarok folyamán az a legbántóbb, hogy soha senki nem beszél a virtualizációs képességekről, és a többszálas teljesítményről, meg a letiltott utasításkészletekről... Hiába no. Erős a kék marketing. Mondom mindezt úgy, hogy a laptopomban Intel dohog, az asztali gépemben egy régi Phenom felszabadított plusz két maggal, de volt már Apple Powerbookom, meg Inteles iMac-em is... Jelenleg én azt a lehetőséget látom az APU-ban, amit a gamerek nem látnak: Valódi négymagos (jaj, tudom, most jön a modulos flamewar, hogy hát ez is csak két mag, de négy szál...) teljes értékű utasításkészleteket ismerő processzort, meg ha kedvem támad tolni rajta egy Skyrimot, az sem lehetetlen. Mindezt egy i3 áráért. Az AMD APU a kisember i5-je... :-D

Új hozzászólás Aktív témák