Új hozzászólás Aktív témák

  • pszichoapu

    csendes tag

    válasz huncutka1029 #60 üzenetére

    Bocs, hogy ide írok én is, de nem találtam külön topic-ot az Ooono gombnak, meg a győri srácok fejlesztéséhez tartozik tudtommal ez is.

    Maximálisan egyetértek veled, tényleg szenzációs ez a Traffi gomb!!! :R
    Karácsonyra leptem meg magam vele és eddig nagyon jól bevált nálam is.
    Valahol egy másik fórumban olvastam, hogy nem értik a lényegét, minek egy külön fizikailag autóba rakható gomb, ha ezt az alkalmazásba is bele lehetne tenni? Nos, épp ez a lényeg az egészben, hogy nem kell hozzá a telefon, hogy be legyen kapcsolva a képernyője (így azt szerintem nem is meríti extrém módon), sőt, ahogy én vettem észre, még az app-nak sem kell futnia a háttérben, mert amint a teló a gomb közelébe kerül automatikusan összekonnektálnak BT-n és már tudnak is kommunikálni.
    Bejelentéshez nem kell babrálni az alkalmazás menüjében, csak meg kell nyomi a gombot és kész, az meg kisvártatva kék villogással visszajelzi, hogy vette a jelentést.
    Még javában tesztelgetem persze, de már most nagyon tetszik, amit nyújtani képes. Nyilván ha valami a Traffi Hunter adatbázisában nincs benne, akkor olyankor a gomb sem tud jelezni és ez az egy dolog, amit nem tudok, hogy hány embernek kell pl. azt visszaigazolnia, hogy én bejelentettem valamit és nem-e véletlenül tenyereltem rá? Mert amikor legközelebb ugyanazon az úton mentem, az a fix kapu pl. továbbra sem volt benne és nem jelzett előre, hiába nyomtam a legutóbbi ottjártamkor bejelentést. Hogyan tudom a fix traffipaxokat (kapukat és nem a háromlábút) bejelenteni?

    A másik, ami szerintem egy picit fordított logikával működik, az a visszaigazolás, ha egy jelzés jogos. Ezzel meg az a fenntartásom, hogy mi van, ha elfelejtem leigazolni vagy épp véletlenül nem veszem észre a jelzést? Azért az ember nem feltétlenül akar mindent konfirmálgatni egész úton, ha épp egy riasztásnál másra kell figyelnie. Viszont ha nem konfirmálom, akkor ez úgy megy vissza a rendszerbe, hogy már megszűnt azon a ponton a vizsgálat és ezzel meg akaratlanul is félrevezetek másokat. Szerintem az lenne a logikus, ha azzal konfirmálnék, hogy nem nyúlok a gombhoz és valami másfajta nyomásmintával meg azt lehetne jelezni, ha fals vagy már megszűnt a riasztás.

    Jó lenne erről másokkal is diskurálni és tapasztalatokat cserélni, csak még nem találtam felületet hozzá.
    Meg persze ez is akkor lehetne egyre megbízhatóbb és pontosabb, minél többen használnák, de az ára miatt egyelőre gondolom, még nem sokan invesztáltak ebbe.

    Drágám, ha jössz, ha nem, itt fél órán belül szex lesz!

Új hozzászólás Aktív témák