Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B@ldrick

    aktív tag

    válasz B@ldrick #503 üzenetére

    Még annyi kellene a nem fogadott hívás feltételbe, hogy csak normál hangprofilnál hajtódjon végre, ha rezgő vagy néma akkor ne.

    Somatom: a riasztás 5 percenként ismétlődik.

    [ Szerkesztve ]

    ▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

  • ltpalermo

    csendes tag

    válasz B@ldrick #503 üzenetére

    ha egy parancson belül egymás alá veszed fel a "belépési" és "kilépési" eseményt, akkor változókkal megoldható. az én wifi parancsom így néz ki (remélem érthetően le tudom írni):
    a parancs lényege, hogy ha elindítom a böngészőt kapcsolja be a wifi-t (pontosabban az elixír wifi profilomat, de ez nem lényeg) és ha kikapcsolom a képernyőt kapcsolja ki
    - tehát az eseményeknél felvettem mindkét eseményt: alkalmazás elindult - firefox ill. képernyő kikapcsolva. a képernyő kikapcsolva esemény alá feltételként megadtam h "wifi állapota egyenlő enabled vagy wifi" ez utóbbi a változó, erről kicsit lejjebb (tehát csak akkor fogja végrehajtani a parancsot ha a wifi aktiválva van amikor kilövöm a kijelzőt)
    - műveletek:
    1. wifi be, feltételként "nem wifi", azaz egy tagadás operátor és a wifi változó (ami true ha a wifi aktív, false ha nem)
    2. változó beállítása: wifi, érték: igaz és feltételként szintén csak akkor ha "nem wifi" (ennél a kettőnél nem is biztos h kell ez, de biztosra mentem :) )
    3. itt már jönnek is a kilépési műveletek: wifi ki, feltételként ha a wifi igaz és "nem képernyő állapota"
    4. végül pedig változó beállítása: wifi hamis, szintén feltétel ha a wifi igaz és a képernyő kikapcsolva.
    5. a legvégére pedig egy rezgés, szintén az előző két fenti feltétellel, hogy mindig tudjam h tényleg kilőtte a wifit
    nem tudom, h ez így használható-e, ill. h ilyesmit szerettél volna, de ez így elég jól használható szerintem, csak alaposan végig kell gondolni, h mikor melyik változód aktív, mikor kell beállítani őket stb. de ha ráéreztél menni fog, nekem ilyen módon van megoldva egy parancson belül a nem fogadott hívás/sms értesítő, ill mindezek éjszakai változata, amikor ritkábban jelez és csak akkor, ha bármelyikből egynél több van (ha valaki nagyon akar valamit úgyis többször hív :)) ). ez így négy parancs egybe gyúrva

    Somatom

    az én nem fogadott hívásom így néz ki, és működik:

    esmény:
    1. riasztás: xy időpont, ismétlés 5 perc, ébressze fel a készüléket, napok: mind
    feltételként: van nem fogadott hívás
    művelet:
    1. rezgés, minta 1000
    2. alapértelmezett hang lejátszása, típus: értesítés (feltételként ha a rendszer hangerő százaléka nagyobb mint nulla, így csak rezeg ha némítva van)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák