Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz #79335424 #2377 üzenetére

    Az hogy valami esemény vagy kifejezés csak részben függ tőlem. Ha egy információ nem érhető el rögtön, akkor nem lehet kifejezés (pl: közelség érzékelő közelt detektál-e, ezt nem lehet lekérdeni, fel kell iratkozni figyelőként és várni egy változásra, ezért nem lehet kifejezés, mert nem kiértékelhető), ha egy értéknek nem lehet a változását detektálni akkor pedig nem lehet esemény.

    Az elsőre egyelőre nincs megoldásom, de tervezek olyan kifejezések kezelését is majd belefejleszteni amire várni kell, max várni fog a kiértékelés is. Ilyet egyelőre nem tud a robot, de párszor már szükség lett volna rá.

    A második esetre pedig olyan megoldást lehet csak adni hogy x időnként figyelni az értékét és ha változott akkor eseményt váltani ki. Ez egyszerűsíti jóval a használatot, de persze kevéssé hatékony.

    Más:
    "mindig"-et úgy értettem hogy mindig váltódjon ki az esemény/hajtódjon végre a parancs, értéktől függetlenül. Azért tettem ezt bele, mert régebben "ac" és "usb" volt csak. Tegyük fel valaki mindet bejelölte mert azt akarta hogy mindig váltódjon ki. A "wireless" később került be az Android-ba, ha nem lenne "mindig" és wireless töltést használ ez a valaki, akkor számára nem hajtódna végre a parancs mert a wireless új dolog, nem volt neki korábban bekapcsolva. Ezért van "mindig", hogy a jövőbeli töltési módokat is lekezelje.

    Más:
    Jó lenne, persze le kellene fejleszeni. Azért nem gondolkodtam ilyenben, mert szerintem az Elixir widget-ek erre nem alkalmasak megjelenés szempontból, túl nagyok. Nagy tervem volt hogy tetszőleges widget elrendezést meg lehessen adni, ne csak a mostani megkötöttet, akkor már lenne értelme, mert lehetne kis méretű, csak szöveges widgetket is csinálni. Most az Elixir tényleg csak a home képernyő grid-jére van elkészítve. A tervem átalakult közben úgy hogy ezt a Robot-ban tervezem megcsinálni és akkor már mindenre lehetne kb használni mint amire az Elixir-t csak még kb végtelenszer több mindenre.

Új hozzászólás Aktív témák