Aktív témák

  • pergabb

    senior tag

    válasz Evil Snowman #293 üzenetére

    Nekem kétszer volt a vádlimban már, most nem találtak sehol semmit, valszeg nem tapadt le a vérrög, ha nem úszott egyből a tüdőmbe, majd 2 oldalt szétszóródott. Egy közepes és egy kisebb ágat zárt el. Jobb oldalt mai napig olyan mint, ha alul lenne egy kis vizenyő, de ennyi idő alatt már felszívódott volna, valszeg a tüdőhártyám kitapadt. Igazábol nem nagyon volt panaszom, belázasodtam, elmentem sógoromhoz, megállapították tüdőgyulladás és helló. 1 hétre rá mininális hőemelkedésem még mindig volt, vissza mentem, megint röntgen, addigra jobb oldalt már nem láttak semmit, bal oldalt igen, felírt egy még komolyabb antibiotikumot. Kérdezte köpetem milyen, mondtam lövésem sincs, mivel nem köhögök, nem köpködöm. Este filmet néztem, egy hatalmasat csulázott benne a főszereplő, eszembe jutott a kérdés, megpróbáltam vmit felszenvedni. Full vér volt:D Másnap aztán egy délelőtött átagyaltam menjek e el külön tüdőgondozóba, vagy ne, mivel tüdőgyulladás mellett is simán lehet vért köpni. Közben elszívtam 4 szál cigit, majd elmentem. Vérvétel, mentő, kórház, egy hosszú hétvége, hétfőn kontraszt anyagos ct vizsgálat, majd jött az eredmény. Csütörtök már elengedtek, láttak jönnek be a doki ismerősök, nem féltettek. Én azóta szúrom magam, csinaltatok még egy genetikai tesztet, ami 2 vádlis buli után negatív volt, aztán hematológus eldönti szükségen van e egy életen át rá, a történtek után nyilván igen, túl sok minden volt már. Viszont én tuti új generációs gyógyszert szedek majd, hematológus ajánlotta, akkor "csak" havi 7ezer 20-30 helyett és mellékhatásait tekintve ezerszer jobb, mint amit szedsz. Mindentől független fura volt 1 hónapig vért köpni, minden reggel próbáltam vmit felerőltetni, magatól semmi sem jött:D de 1 hónap után teljesen megszűnt az egyre feketedő vér is, jobb alsó lebbeny meg valszeg egy életre olyan képet fog adni mint, ha picit vizenyős lenne alul, bár ezek is el tudnak tűnni. Eleve a tüdő hasonló az agyhoz, nem használod az egészet, egy rész meghalt, akkor addig nem használt új részek nyílnak meg. Szerencsére semmi extrát nem tapasztalok, nem fulladok ki, pulzusom is maradt a nálam normális 40-50 között nyugalmi helyzetben, nagyon nagy levegővételre, amit szándekosan lehet csak kivitelezni, minimális fájdalmat erzek jobb oldalt a hátamba, egyszer majd ez is elmúlik, még csak másfél hónapos sincs a történet. Gondolod egy barátságos bunyóra összeugorhatunk, aztán közös kórházi látogatás, hogy kinek lett belső vérzése a vérhigító miatt:D bár szájsebészeten már jártam azóta, nem igazán vérzek jobban.

Aktív témák