Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz totron #16 üzenetére

    A kreatív műhelyemben minimum 30 telefon van mindenfelé, több teljes dobozos is, egy Symbian matuzsálemmel a díszhelyen, ami a Nokia 7650, de van hagyományos nyomógombos, melyek közt az ász az almazöld Motorola V3i, WP modellek, Android phabletből nyolc vagy több?, pár napja vettem a Google Pixel 2 XL-t, amin éppen pötyögök. És most megjött extraként az almácska. Ősöreg kütyübolond vagyok. Jelenleg három készülék van nálam. Zenehallgatásra és jegyzetgépként a Nokia 2.1 a táskában várja, hogy munkára fogjam. :)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • totron

    addikt

    válasz totron #16 üzenetére

    A teljesség igénye miatt javítom magam: az SE-nél, az 5-nél is megvan a megvernyákolt dizájn, a hátlapi tapintás ezeknél már jobb, később csesződik el, csak hát ezeknél meg a kijelző mérete ami nem összeegyeztethető a felhasználással (ez most nagyon rendőrös szakzsargonosos volt).

    Volt egy eladó ezust V3i 6 ezerért akkor, amikor feledésben volt, patika közeli állapotban. Nem jött össze akkor, a mai napig siratom. Igaz, ma meg már nem kéne, csak vitrinlakó lenne, az meg nem én vagyok. Nem lehet mindent utólag bepótolni. :( Zöld.... arról elfogadnánk egy-két képet szerintem.

    Fennáll a veszélye, hogy nem maxolod, nem ismered ki az adott modellt teljesen, ha ennyi telefonod van. Kell egy kis rászorultság. Más területeken is rontja a megismerést és a boldogságot a vitrinezés, de eltűnő modellek esetén meg tudom érteni a begyűjtési szándékot.

    Az a Pixel nem volt rossz vétel.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz totron #18 üzenetére

    A Nokia 2.1 lenne még mindig a fő telefon, ha a gyártó nem tolja rá az Android Go tízet. A kilences verzióval nyugisan tette a dolgát, ami nekem kellett, tudta. Béke. Aztán a tízes lelassította, használhatatlanná lett mint teljes értékű okostelefon. Most csak MP3 lejátszó, FM rádió és jegyzetgép. Ezekre még mindig jó. Most az elsődleges phabletem a Google Pixel 2 XL, a kedvenc pedig az almácska, amit kizárólag telefonként akarok használni. Kell az alap funkció külön, stabilan. A Pixelt napközben folyton nyüstölöm. Most is. :D

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz totron #20 üzenetére

    Nem volt túl sok oledes kütyüm, csak szubjektív érzetem van, a Galaxy Note 4 öreg amoledjét szebbnek látom. Persze a poled jobb mint a Nokia 2.1 alacsony felbontású IPS kijelzője. Itt éles a különbség.

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • PuMbA

    titán

    válasz totron #30 üzenetére

    Nekem szerencsére nem volt ilyen. Androidon is mindig szinkronban voltak a névjegyek.

    [ Szerkesztve ]

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz totron #40 üzenetére

    Az iOS-ról nekem még semmilyen vélemény sincs. Bár meglepett, hogy a fájlküldés nem megy bluetoothon át. A phableten szerkesztettem pár csengőhangot, amiket simán át tudtam küldeni kékfogon a Vodafone 355-re, ami tökéletes "csak telefon". Bár extra funkciója az mp3 lejátszás és rádió, valamint tudja az ébresztést és van benne naptár, amiket szintén napi szinten használok. Többre normál esetben nincs is szükségem és évekig megvoltam ennyivel. 83 gramm, csak 105 mm hosszú. Nem sokkal nagyobb az iPhone SE és így tökéletes ingzseb mobil számomra. Sajnos a phabletjeimet a táskában kell hordanom, mert nem igazán zsebbe valók. A méret és súly fontos. Igen. A méret fontos, mert viszont gépelni határozottan jobb a puha szilikontokba bújtatott Nokia 2.1 kijelzőjén. A kisujjakon alul és a többi ujjon háttul támaszkodik a phablet és hüvelykujjakkal gépelek majdnem olyan gyorsan mint tíz ujjal a laptop billentyűzetén. Hmhm. A felhasználási szokásaim keveredése okozza a kavarodást a kütyüimnél. Mert íróként sokat jegyzetelek és most kezdek elmozdulni a Google fiók hatására a gépi jegyzetelés felé. Mindig van nálam jegyzetfüzet és több toll. Tehát kell egy notesznek használt phablet, aminek gyakorlatilag csak ez a funkciója. Aztán sokat fotózok. Hiszen ez is a jegyzetelés egy módja, a képi rögzítés. Tehát kell egy bitang jó kamerával rendelkező phablet, ami most a Google Pixel 2 XL. A két óriás viszont nem éppen kényelmes telefonnak, például két kezes feladat a hívás fogadás. Az aprócska iPhone remek "csak telefon". Tokban is kényelmesen elfér az ingzsebemben. És jóval menőbb a kinézete mint a Vodafone 355-nek, ami nem csúnyácska, évekig kiskedvenc volt és most is jó kézbe venni, mert belesimul a tenyerembe, de egy iPhone mégis csak menőbb.
    Ezért van most nálam három mobil. Mindnek megvan a feladata. A három testőr. :D

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák