Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modeart

    tag

    válasz tzsolesz #57 üzenetére

    Az Alcatel soha nem a jó kameráiról volt híres, ez már akkor is így volt, amikor még francia kézben volt a márkanév.
    Az Alcatel vásárlók többségének nem fontos annyira a kamera, én is alca fan vagyok és azt vallom, hogy nyári élmények/bulizás megörökítésére bármelyik teló kamerája jó, de klasszikus értelemben vett fotózásra nekem alkalmatlanok a mobilok, azt az egy-két kivétel pedig (néhány Nokia próbálkozás pl.) ár vagy egyéb kompromisszum miatt nem vállalható mobiltelefonként, annyit nem ér az egész.
    Nekem egy 918D-m van amivel tökéletesen elégedett vagyok (ebbe se virít a kamera), de gondolkodom a váltáson mert ez a teló nagyon jóra sikerült.

  • modeart

    tag

    válasz k.mark87 #117 üzenetére

    Tök igazad lenne, de nem osztom érveidet. :)
    Egy. Ez egy ilyen telefon. Lehet ezen dühöngeni itt a fórumon, de ha te az év 80%-ában fényképezővel szeretnél rohangálni akkor ez nem a te telefonod és kész. Én legtöbbször az emlékeimet a fejemben őrzöm, nem fotózok le minden szirszart amit az utcán találok, szemetet, szaró kutyát, fogatlan öregasszonyt.... az emberek többsége annyi fotót készít életében hogy soha nem tudja végignézni azokat (max ha egyszer) a gyerekei meg már leszarják, nem az ő emlékük...mi lenne ha megélnénk pillanatokat, és nem fotóznánk azokat folyton? Két szánalmas ember van a világon aki folyton a fülén tartja a telefonját (a környezetével már nem is kommunikál?) a másik meg aki maga előtt tartja és fotóz minden ganédombot.... :)

    Kettő. Ezt írtad:
    " Anno az első fényképezőgépünket még 150.000 ezerért vettük németbe"
    Látod látod látod. Csak kibújt a szög a zsákból. Képes voltál 150 rugót kiadni egy szar 2Mpixeles fényképezőért... ja hogy akkor az még jónak számított?? és most miért is nem jó??? Jó az öregem, csak te lettél "igényes".
    Én megértem azokat az embereket, akiknek a technikai fejlődésével növekszik az igényük is, hisztiznek, verik az asztalt.... csakhogy a megnövekedett igényhez megnövekedett ár is társul.. valljuk be. Ez egy olcsó teló, ha neked az agyadban ez egy "korszerűtlen" megoldás, akkor vegyél valami drága szart és kész, amit majd 5 év múlva már szintén le fogsz fikázni, öregkorodra meg elő se veszel, mert olyan szar minőségűnek fog addig számítani hogy szúrni fogja a szemed.(Az is érdekes, akik itt verik az asztalt a kétmagos processzorért, pedig egy 800Mhz-esért 3 évvel ezelőtt bárkit lepippantottak volna..... hogy mint fogyasztók manipulálva vagyunk? Hát persze! De ezt valljuk be és ne legyünk már konzumhülyék).

    Persze tudna az Alcatel is jó kamerát beletenni, de nem ennyi pénzért. Az egy dolog, hogy mennyi az előállítási költség, nagyon jól tudjuk a gyártók szépen be is tudják árazni (sőt, még túlárazni is) a cuccaikat. Ez egy jó/ár érték arányú termék és minden viszonyítási alap kérdése.

    És én értékelem a digitális kamerában lévő 5 évvel ezelőtti technikát IS, mert akkor is voltak emberek, akkor is fotóztunk, akkor is élveztük a képeket és senki nem hisztizett és nem pixelháborúzott hogy miért nem 100Mb egy fotó...... és semmivel sem voltunk szegényebbek se, ha nem láttuk kristálytisztán és élesen a képbe 10x-esen belzoomolva, hogy bizony Pistikének ott fikás volt az orra... vagy a kerítésen kopott volt a festék... Jézusom, most komolyan mindenki azért fotózik, hogy a fotók nagy részét (amelyet úgyis mobiltelón néz meg vagy feltölti a fészbukra, ahol egy pár centis kockában meg lehet tekinteni) többszörös zoommal vizsgálja át mint Columbo a gyilkos hajtókáját? Ez most komoly?

    És most máglyára velem, biztos belegázoltam egy-két lélekbe... ;] :o

    [ Szerkesztve ]

  • modeart

    tag

    A "gyengekamera" mizériához.
    Most olvastam:
    iPhone5 - lila fények a képeken
    Lámlám. :D
    Úgyhogy csak ne szidjuk az Alcatelt, ha nagyok is tudnak hibázni... és ráadásul pont egy "csúcsgépnek" kikiáltott 2012-es modell.... és még itt se biztos hogy szoftveresen tudnak rajta segíteni....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák