Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz TeeBee73 #10 üzenetére

    Az biztos, hogy hülyeség. A D15-tel biztosan fölötte van, de 360-as AIO-val tuti nem. Nekem még 12900k van a gépben, de 300W fölötti fogyasztásnál 95 fok körül áll meg a történet LF II 420 AIO-val, jóval több maggal és forrófejűbb Alder Lake konstrukcióval.

    https://utdetailing.hu/

  • Glaz-dozfhut

    őstag

    válasz TeeBee73 #10 üzenetére

    Ezektől a fogyasztási értékektől hányingerem van. Mert ez csak a processzor.
    Mondjuk hétvégén elindítom délelőtt a játékot, de 8 órán át nem lépek ki. A köztes időben, mondjuk 20 százalékos terhelésen, szép kis fogyasztást produkál. I3-at kell venni, nincs mese. Le sem tudnám hűteni a nagyobbat, a foscsi d14-emmel, meg a koszlott házammal a meglevő eszközeimmel.

    - Glaz-doz-fhut -

  • opr

    veterán

    válasz TeeBee73 #10 üzenetére

    Érdekes, ami tesztet láttam, ott produktivitásban és játékban is konkrétan hatékonyabb volt a 13600k, mint az r5 7600x. Pillanatnyi fogyasztásban ugyan többet kért az intel, de összességében mégis nyert ilyen téren is. Gamersnexus teszt ilyen téren nagyon jó volt, sokkal okosabb fogyasztási tesztet csináltak, mint a szokásos pillanatnyi csúcsok. 210W körül inkább az i9 evett. Az ilyen téren nem egy jó cucc. Gyors meg minden, de látszik, hogy a bele is ki van hajtva, bőven racionalitás felett, gyakorlatilag házilag kell korlátozni, különben megfőzi a levest is.

    Persze ezek a számok nem szintetikus procigyilok teszt mellett születtek, de azoknak amúgy is inkább az az értelme, hogy a hűtőket teszteljük velük, mint a processzort, mert semmi közük a valósághoz. Játék, produktivitás a lényeg. Ezt a kört toronymagasan vitte az intel. Végre. Már kezdett az AMD fölény ugyan olyan unalmas és a piacnak rossz lenni, mint 7700k-ig az intel volt. Most kapott egy maflást az AMD, viszont úgy istenigazából az idióta platform policy miatt veszít (kötelező ddr5 vs opcionális). Ez viszont azt jelenti, hogy a következő pár évben van rá esély, hogy fej-fej mellett legyenek, ami gyilkos árversenyt jelent. Akár még egy aranykor is lehet a dologból. Már csak az kéne, hogy vga fronton szedje össze magát az AMD, legyen megint egy 4850/70, zárkózzon fel 1-2 év alatt az intel, és olyan kor jön, amiről egy évtized múlva is fátyolos tekintettel fogunk beszélni. Bilibe lóg a kezem, tudom, de látok rá némi esélyt végre. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák