Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz AxBattler #30 üzenetére

    Köszi. Technikailag tévé az, egy Samsung UE49KS8000. :)

    A Node a kategóriájában egy nagyon jó ház szerintem, de a Streacom külsőre méginkább tetszett. A belseje is szerelhetőbb, kevésbé zsúfolt benne a gép, és a magasabb kialakítása miatt többféle VGA fér el benne.

    Meg hát a FLIRC-SE ki-/bekapcsoló funkciója egészen kiváló. Ahogy azt hirdették, elég volt engedélyezni a BIOS-ban, hogy kikapcsolt állapotban legyen feszültség alatt az USB, majd megtanítani neki a parancsot. Igaz, hogy ehhez CLI kellett, de utána ment mint a szél. A sima FLIRC-kel ugyanez így nézett ki:
    1, kikapcsoláshoz át kellett mappelni a regisztrációs adatbázisban a sleep parancsra a shut down funkcióját, majd a sleep parancsot kiadni a FLIRC-nek
    2a, bekapcsoláshoz W10-en belül fast startup ki
    2b, majd a BIOS-ban be kellett állítani, hogy billentyűzetről is bekapcsoljon a gép (fast startup mellett ez alighanem nem megy) - a dolog szépséghibája, hogy ilyenkor a billentyűzet, illetve a FLIRC mellett az egér is fel tudta kelti a gépet
    2c, a mostani alaplapommal sehogy sem megy billentyűzetről a gépindítás, így tegnapig újra manuálisan indítottam

    A FLIRC-SE-t persze a Node-ba is be lehetett volna faragni, de a fenti dolgok miatt a homlokráncolós ára ellenére is inkább gyári verzió mellett döntöttem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák