Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz VVoid #23 üzenetére

    Ez a "Perpendicular recording technology" = merőleges adatrögzítési eljárás érdekes, mert a Mobile HDD sorozatnál is ezt írják, holott én úgy tudtam, hogy azok SMR technológiára épülnek —► korábbi cikk.

    Sőt, a Laptop HDD sorozatnál szintén ez van feltüntetve, holott korábban te is mutattál nekem pár oldalt, ahol pont ezen HDD-ket tartalmazó kompakt külső merevlemezek belassulása volt a téma. Ami ugye vélhetően az SMR technológia miatt lehetett.

    Érdekes ez a cikk, mert eszerint nemcsak ez az új 5 TB-os modell lesz, hanem ezen belül még 3-4 TB-os, illetve további 500 GB - 2 TB tárkapacitású modellek is. Tehát végül is az egész 2,5" 5400-as termékpaletta megújul.

    Illetve 1 TB-os adattányérok vannak szinte mindegyikben, ami megint komoly. Bár a 3-4 TB-os modelleknél előfordul a 800 GB / adattányér kivitel is. Ez amúgy a sebességen is dob egy kicsit, bár már a 667 GB-os tányérokkal szerelt Spinpoint M9T sem lassú—► [link].

    Amúgy jól elhúzott a Seagate a konkurencia mellett... :C

    A HGST eleve nem játszik, ők 2,5 colos méretben leragadtak 1 TB-nál a normál (nem enterprise) kategóriás merevlemezeknél. A Toshiba is csak 3 TB-nál tart és azokban 500 / 750 GB-os tányérok vannak. A WD már elérte a 4 TB-ot, de azokról nincs még a gyártó oldalán adatlap, csak a külsőik tárkapacitásán látszik. Viszont a 2 TB-os Green / Blue modellekben például 4 db 500 GB-os adattányér van. Ja, és amúgy mindkét utóbbi gyártó már 2 TB-nál is 15 mm-es magassággal tolja.

    [ Módosította: Intruder2k5 ]

Új hozzászólás Aktív témák