Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz -Skylake- #86 üzenetére

    [link] egy tökéletes cikk máról a probléma bemutatására.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • scansat

    tag

    válasz -Skylake- #86 üzenetére

    Nincs miért védjem, mert nem vagyok részvényes, csak ahogy én látom pont az itt leírt-linkelt cikk alapján, azt fejtegettem. De ezek szerint amiről a cikkben szó van az süket duma.
    Másik, hogy az Intelnek nem kis nyeresége van, a cikk nem is róla szólt, el kellett volna olvasni. Egyenlőre messze nincs olyan szinten sarokba szorítva hogy veszélyben érezné magát. Pláne hogy ahogy hallom a kollégámtól, AMD-jére bár épp elég a kisebb hűtő, csak most épp USB-t nem tudnak rajt használni.
    De amúgy igazad van. A kis házakat el lehet felejteni. Én pl. még a vízhűtőt is hanyagolom, pedig mindenhol az a sláger. Szerintem akkor lesz értelme ha a processzor mellett az alaplap és a videokártya is rá lesz kötve. Az i9-9900KS nálam szépen elvan a Noctua léghűtőjével egy megfelelően nagy házban. Szóval hogy 2021-ben kinek mekkora az a "normális" méretű ház és hűtő, az éppen lehet vita tárgya, de nem hiszem, hogy egy 10 éves házba illene az új alaplapot és processzort szerelni. Persze laptop az más, ebben is igazad van, de az nálam felejtős. Asztali és tablet. Laptop nálam mára kissé okafogyott. A 11990KS nem tudom milyen lesz, majd tavasszal meglátom mert 100% hogy legalább egy lesz belőle vásárolva.
    A bérgyártásról meg Elon Musk-al egyezik a véleményem. És nem véletlen hoztam példának az autóipart. Tudom hogy 5nm-en tart az iparág, de egy 30 literes PC házban ennek nincs akkora jelentősége mint egy laptopban.

Új hozzászólás Aktív témák