Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarabaeus

    őstag

    válasz gyulank #49 üzenetére

    Olvasd el.

    Körtét az almával. Jó, megtévesztő lehet, hogy a nevében szerepel a számítógép szó.

    A kvantumos számítógépek előnyét jelenleg (2008-ban) csak a következő problémákra találták ilyen drámainak: faktorizáció és diszkrét logaritmus. Nincs azonban bizonyíték arra sem, hogy ez az előny valódi: még felfedezhetnek egy hasonlóképpen gyors klasszikus algoritmust. Van még egy probléma, ahol a kvantumos számítógépeknek kisebb, de azért jelentős (kvadratikus) előnye van. Ez a kvantumos adatbázis keresés, és a Grover algoritmussal oldható meg. Ebben az esetben be is bizonyítható az előny. Ez minden kétséget kizáróan bizonyítja, hogy a(z ideális) kvantumos számítógépek legalább egy probléma esetén jobbak a hagyományos számítógépeknél.

    Tekintsünk egy olyan problémát, amelyik rendelkezik az alábbi négy tulajdonsággal:

    1. A megoldás egyetlen módja, hogy ismételten megpróbáljuk kitalálni a válaszokat és megvizsgáljuk azokat,
    2. Összesen n megvizsgálandó válasz van,
    3. Minden egyes lehetséges válasz megvizsgálása ugyanannyi időt vesz igénybe,
    4. Fogalmunk sincs róla, melyik lehet jobb válasz: a lehetőségeket véletlenszerűen generálni épp olyan jó, mint egy speciális sorrendet használni.

    Quoth the Raven "Nevermore."

  • scarabaeus

    őstag

    válasz gyulank #51 üzenetére

    "Annyira nem találtam benne számadatokat."
    Mert körte az almával.
    A "Hány fps-t tudna ezzel a Crysis 8?" is hasonló kérdés lehetne.

    Quoth the Raven "Nevermore."

  • scarabaeus

    őstag

    válasz gyulank #53 üzenetére

    Az van, hogy teljesen más elv, mint a RAM bitjeinek számolgatása, billentgetése.
    Impulzusokkal beállítják a kvantumregisztert, összefonódott kvantumbitek sorozatát, impulzusokkal kvantumkapus műveletek sorát, speciális kvantumalgoritmusokat hajtatnak végre a rendszeren, majd kiolvasással/megfigyeléssel, a megszűnő szuperpozícióval azonnal beáll egy kiolvasható, klasszikus 1-esekből 0-kból álló eredmény. Ha 8 kvantumbites regiszterünk van, mind a 256 lehetséges állapoton, ha pl. 64 kvantumbites, mind a 18446744073709551616 lehetséges állapoton egyszerre történik a folyamat. 8 qubithez tartozó 256 állapotot könnyen fel lehet dolgozni klasszikus számítógépekkel, klasszikus algoritmusokkal, mindössze, négyszer annyi qubithez tartozó 18446744073709551616 már nehézkesebb. 1 qubittel több, és duplaannyi az állapotok száma.

    Quoth the Raven "Nevermore."

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz gyulank #53 üzenetére

    Olvass utána más az elve. A kvantumszámítógép kihasználja a kvantumfizika érdekes lehetőségeit, pl, hogy egy elektron egyszerre több állapot vehet fel.
    Hagy hozzak egy emberes témát:
    Egy perc alatt hány 10 jegyű számot tudsz összeadni? Egy arcfelismerő algoritmusnak hány számítást kell elvégeznie ahhoz, hogy felismerjen egy arcot? Te akkor 1000 év alatt ismersz fel valakit? Nem? Miért? Mert az agyad neuronhálójának az arcfelismerés, útvonalkeresés, optimalizálási feladatok fekszenek, de a számolás, vagy mondjuk a logaritmusszámolás nagyon nem.
    Persze most jön az, hogy akkor is el lehet mondani, hogy egy szuperszámtógép/asztali gép mennyi arcot ismer fel egy másodperc alatt, illetve te mennyit ismersz fel, és össze lehet hasonlítani. Te is, a számítógép is léteztek, egyikőtök se kísérleti darab, míg ugyanez a kvantumszámítógépekről nem mondható el.

    Elég csak annyi, hogy működési elvéből adódóan nem bruteforce módszerrel fogja feltörni a jelszavadat, hanem tudtommal egyből rááll a megfelelő megoldásra. Az elég gyors?

Új hozzászólás Aktív témák