Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Clay #300 üzenetére

    Amennyire tudom a készpénzállomány növelése (ami nem feltétlenül nagy mennyiségű bankó nyomtatása) azért nem okozott jelentős inflációt, mert a globális termelés és a globális kereslet együtt futott fel, tehát a növekvő pénzmennyiség igazából azért is kellett, hogy felhasználják a "vérkeringésben"/tőkekihelyezésben, stb. Pont ez a probléma most, hogy a világgazdaság lassuló növekedése már nem tudja fedezni azt a növekvő pénzmennyiséget amit a jegybankok öntenek irgalmatlan mennyiségben a rendszerbe. Ezért halmoznak nagy mennyiségben az oroszok és kínaiak aranyat. Az öreg Klapka is megmondta. "Az arany mindig jó befektetés. Mindig!"
    Mondanám, hogy a cikk hiánypótló de inkább felesleges. Az elmúlt hónapokban megtudtuk, hogy az összes bányász üzleti zseni. Majd pont egy közgazdász mondja meg nekik a tutit. :N

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Clay #299 üzenetére

    Ha már bányászat:

    DARLOT

    SUNRISE Dam

    Én ebben vagyok érdekelt. :DDD

    Azért észre vehetnéd magad, ha már magas lóról beszélünk. :C

    Remélem azért vannak utodaid, hogy a 3 generációra elég államadósságot legyen kinek törleszteni, mert ugye kb minden ország szociális ellátó rendszer úszik az adósságba, csak azért, hogy te itt predikalhass arról, hogy ezért a pénzért bealdoztad a saját utódaid mint egészség szempontjából, mint anyagilag.

    Szeretnék innen gratulálni.
    Azt tudod, hogy az a hitel ugyan ott kötött ki mint az összes többi pénz. Nem a zsebében az úrnak hanem annál a pár üzleti csoportnál.

    A Jelenlegi rendszer ahogy észrevetted, egy kicsi vírus hatására is az összeborulás szélére sodródott, és több millió ember halt bele, mert ugye a tőke addig húzta halasztotta, amíg mindenhol elterjedt.

    Akkor egy kicsit komolyabb vírus, egyből milliárdos nagyságrendben csapott volna át.

    Igen te a vagy a legfontosabb, és Mindenki azért dolgozik hogy jól éljen a úr.

    Értem, majd szólj ha elfogyott a liszt meg a wc papír és otthon ülve agyalsz melyik része a demokráciànak/kapitalizmusnak fog téged megetetni és kinyalni a segged, miközben nem mehetsz dolgozni és az állam bácsi már nem elég jó, hogy hitelt kapjon.

    Mert a kapitalista nem ad ám hitelt, ha nem látja a megtérülés lehetőségét.

    Azért érdemes elgondolkozni, a legrégebbi szociális berendezkedés nem véletlenül~60E éves, és nem épít arra hogy majd a másik megcsinálja. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák