Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZperX75

    addikt

    válasz joghurt #10 üzenetére

    "Egyáltalán nem kell elfogadni. Vagy te a boltban is örömmel tudomásul veszed, hogy száraz a kifli, és zöld a párizsi? (Ha igen, csak szólj, hatalmas árukészleteket tudok neked szerezni"

    A szavaim között húzd alá a sort amiben megtalálod a kötelező szót!

    Küzdhetsz ellene,bár a zöldségest nem keverném ide,szoftveres oldalról közelítsd meg kérlek.
    Ami küzdés olyan ,mint mezítláb rúgni a falat,kurvára fáj ,de legalább hasztalan.

    [ Szerkesztve ]

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz joghurt #10 üzenetére

    A legjobb, amikor megveszek egy szoftvert, kiderül hogy van egy hibája, amit nem tartanak elég fontosnak, hogy javítsák, ezért képernyőmentésekkel és a hiba részletes leírásával együtt jelzem a fejlesztőnek, aki visszaír, hogy javítják, de még a következő három kiadásban is ugyanúgy benne marad a hiba. Természetesen valamennyi verziónak végig kell vergődnie az App Store-on, így az egész hónapokig is eltarthat, mire valami javulást el tudok érni. Amennyiben nagy multi terméke, akkor szinte esélytelen, kivéve, ha tömegesen jelzik. Legnagyobb gond a kis apróságokkal van, ami összességében nem befolyásolja a program működését, de rohadtul idegesítő tud lenni... És ezeket simán észre sem veszik kiadás előtt.

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

  • gege547

    tag

    válasz joghurt #10 üzenetére

    Azért ha nem csak használati jogot kapna az ember a szoftverért kíváncsi lennék hányan vennék meg azokkal az árakkal. Rengeteg technológiát a cégek is csak licenszelnek nem az övék el sem adhatnák. Már most is rohadt drágák a szoftverek képzeld el az árát ha minden szir szar licenszet a vásárlónak is meg kéne venni. Lenni itt GTA nyóc 1-200 ezerért per darab Windows 10 home edition 10-20 millióért. Egy weblap 1-2 millióért. Ha meg nem csinálja azt amit ígértek lehet menni a fogyasztóvédelemhez, vissza lehet kérni a pénzt. Az EULA ban foglaltak pedig édes kevesek egy ország törvényeihez képest. Még egy fostos miniszteri rendelet is erősebb annál jogilag. De mivel te is szoftver fejlesztő vagy nyilván tudod mennyi egy szoftver előállítási költsége és ahhoz képest mennyiért kapják meg a felhasználók. Van az a szektor ahol nem lehet hibázni de ott oda is adnak egy szoftverért 50-100 millió forintot amit meg is kapnak saját tulajdonba.

    Az említett szoftveres gond tipikusan a Scrum módszertan hibája. Amíg van pénz addig megy a fejlesztés a lényeg hogy a nap végén működő kód legyen. Ennyi. Mivel működik a kód mehet fel store-ba ott nem kukázzák ki. Nap végén felmegy a progi másnap reggel megvannak a bugreportok. Cserébe egy mobil alkalmazás 1-15 dollár és nem 50-100. Amíg mindenki filléreskedik és 2 forint kedvezményért az anyját is eladná ez nem fog változni. Tudatos vásárlás. Ennyi lenne a titka. Csak ehhez gondolkodni és tájékozódni is kéne ami már nem divat a 21. században.

    Az autógyártók is csinálnak ilyeneket. Ott is van hogy a hiba vagy susmus (khmm VW) hónapokkal/évekkel a széria piacra dobása után derül ki. A normálisabb gyártók ilyenkor csinálnak visszahívást és ingyen cserélik az alkatrészt. A szemetebb gyártók meg meghúzzák magukat és max kedvezménnyel cserélik ha tönkremegy az alkatrész hogy lásd milyen kedvesek. (Suzuki Swift kinyomó csapágy. Az első szériában gyenge volt és 100E km-nél elkezdte megadni magát. Későbbi szériába beraktak egy erősebbet)

  • vimes

    senior tag

    válasz joghurt #10 üzenetére

    Az miért gáz, hogy csak a szoftver használati jogát kapod meg? Adják oda a forráskódot is? Vagy esetleg ha megveszel egy szoftvert, árulhasd később, mint saját termék? Nem értelek.

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • angyalpc2

    aktív tag

    válasz joghurt #10 üzenetére

    "hanem az a necces, ha az eredetivel teljesen megegyező jelzéssel értékesítik ezt a terméket"

    Vagyis akkor a gyártó gyárilag hamisít.. :U

Új hozzászólás Aktív témák