Keresés

Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    Szomorú, hogy ehhez az USA nyomása kellett, de hát így megy ez Európában. A kínai befolyás ellen sokan nem akarnak tenni, mert az sérti a rövid távú üzleti célokat, terveket. Drágább a kínaiak nélkül, és ennél nincs fontosabb szempont.

    Nyitva tart vajon a topik a nap végéig? :D

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz cellpeti #20 üzenetére

    Itt most csak az 5G kiépítéséről van szó, és szerintem minden racionálisan gondolkodó ember belátja, hogy a kínai vezetést szolgáló Huawei ezen a téren komoly biztonsági kockázatot jelent.

    Más tészta a magánemberek mobilhasználata. Személy szerint ott se örülök a Huawei térnyerésének, ugyanakkor az nem annyira kockázatos biztonsági szempontból, és akár béketeremtő hatásai is lehetnek a nem teljes elutasításnak.

    Igen, az USA is kémkedik, és ő is a saját érdekeit nézi leginkább, ugyanakkor szerintem egyértelmű, hogy az EU helye biztosan nem Kína mellett van.

    Valóban az lenne a legjobb, ha egyik oldal felé se kellene húzni nagyon, de amíg nincs mélyebb EU-s integráció, addig hasznos lehet elköteleződni egy vállalható irányba, ami perpill kizárólag az USA-t jelenti. Kína a jelenlegi vezetésével normális európai ember számára szerintem vállalhatatlan. A Huawei pedig a kínai vezetés bábja, bárki bármi mást mond, az szerintem téved vagy hazudik, de persze szíve joga abban hinni, amiben akar. Szerintem annyira se független a Huawei a komcsi párt vezetésétől, mint Hongkong.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz cellpeti #46 üzenetére

    & Sinesol:
    Sajnos ez már másik topik: egyes befolyásos politikusok nem akarnak nemzetállamok gazdasági érdekbarátságán túlmutató EU-t; és gondolom, a legtöbb szavazójuk sem, szóval nem nagyon lehet mit csinálni. Az EU-s integráció szükségességéről, előnyeiről illiberális újfeudalizmusban érdekelt nemzethy tolvajok sehol sem fognak beszélni.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Tetsuo #135 üzenetére

    "kompromisszumos megoldást javasolva akkor is, amikor igen vagy nem lenne a helyes válasz."

    Szerintem a kompromisszumokra törekvés általában a legjobb megközelítés konfliktusok esetén. A túl "egyértelmű" igenek és nemek következményei meglehetősen sokszor tragikusak. A konfliktusok kiélezése még annak is súlyosan árthat, aki sokkal erősebb az ellenfelénél, és az okosnak is érdekében áll a hülyék véleményét is figyelembe venni. Még akár az is kiderülhet, végül az okos látja be, hogy most éppen a sok hülye mentett meg egy elfajulás felé menő helyzetet. Mert ez meg a másik: sokan hajlamosak túlbecsülni az emberek közötti ilyen-olyan eltérések fokát.

    Mondom ezt úgy, hogy én se vagyok annak a híve, hogy szavazzon mindenki feltétlenül. Teszthez kötném; nem túl nehézhez, de kelljen érte csinálni valamit. Illetve az se ártana még, ha felajánlanának mindenkinek a szavazata helyett egy zsák krumpli árát, aztán lehet dönteni. Vagy szavazol, és nem kell ez a pénz, vagy nem szavazol, és kapsz némi aprót. Kinek mennyit ér a saját szavazata ugye.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Sinesol #165 üzenetére

    Nem egészen, inkább csak felelősségteljesebb, megfontoltabb, hozzáértőbb szavazókat szeretnék, akik egy minimálisan elvárható szinten képben vannak a témát illetően, és akiknek ez a cécó többet ér, mint 3 doboz cigi ára.
    Hiszek a demokráciában, de abban is, hogy jót tenne neki, ha egyesek önként a 3 doboz cigi árát választanák a szavazás helyett. :)

    Talán így még a politikai kultúra se maradna az őskorban.

Aktív témák