Keresés

Aktív témák

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz Tüzi #101 üzenetére

    Ott a pont, vannak országok a világon ahol papíron nem egypártrendszer van mégis gyakorlatilag igen hiszen a fékek és ellensúlyok rendszerét ugyan nem szüntették meg de a saját pártja irányítása és ellenőrzése alá vonta.

    Leegyszerűsítve a vádlott gyilkos az ügyész, az ügyvéd, és a bíró is egyben, jaaaaa minden bizonnyal el fogja magát ítélni......

    Nem véletlenül léteznek országok amiket gúnyosan csak "demokratikus diktatúrának" csúfolnak, ezek és Kína közt annyi a különbség hogy Kína legalább "gerinces" és nem képmutató módon demokráciának nevez egy diktatorikus rendszert.

    Usa is addig szívózik Kínával míg azok is berágnak és gazdasági szankciókat vezetnek be az usával szemben, vicces? így kimondva elsőre biztosan az, majd amikor a megszokott műszaki cikke amit eddig 100 dolcsiért vett 1000 dolcsi lesz mert a bele való 80% át kínában gyártották az usa dolgozó pedig nem fogja annyiért legyártani lekoppan az állacskája a pincéig.

    Jelenleg nincs másról szó mint két frusztrált titkosszolgálat azon veszekszik ki hallgathassa le a világot, senki ne éljen téveszmékbe az egyik jobb mint a másik.
    Mindegy ha a "nyugat" építi ki akkor is törvényesen ugyan úgy lehallgathatnak csak be kell dobni a "terrorveszély" gumicsontot és a legelszántabb szolgáltató is az adott kérelmező kottájából énekel hiszen figyelmeztetik finoman ha nem teszi akkor terrorizmust támogat és az már bűnrészes......

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Tüzi #101 üzenetére

    Szerintem az egyik legrosszabb államforma a demokrácia. Eleve másokon élősködés nélkül nem is létezhetne, meg nem is az, aminek mondja magát. Igazi demokrácia soha, sehol nem működött. Az ideált megközelíteni sem érdemes, mert rossz alapokra épül. Már ott elbukik, hogy minden hülye szavazhat. Az emberek többségének köze nincs az adott témához, de ő határozottan szavaz valakire, valamire és ettől érzi, hogy ő is működtető... miközben megvezette a tévé, a nyakkendős ficsúr, aki ugyancsak nem ért az államigazgatáshoz pláne a jobbátételhez, de remekül kommunikál, szemrebbenés nélkül hazudik.
    A politikába nem akarok belemenni, de az aktuális erőltetett korszellem, a liberalizmus annyira abszurd, hogy bizony a végét járja és talán bedönti a "prosperitív" demokráciákat is.
    Egy diktatúra lehet rossz, de lehet jó is. Alapvetően nagyobb esélye van, mint egy ún. demokratikus rendszernek. A történelem kereke is azt mutatja nekünk, hogy eleddig a monarchiák működtették leghatékonyabban a társadalmakat.
    Szerintem nem az a jó, ha kigúnyolható egy politikus, hanem hogy olyan polirikusok vannak, akiket nem kell kigúnyolni.
    Kínában nagyon rossz a társadalmi rendszer, hiszen maoizmusból nőtte ki magát, megtartva az antitradicionális alapvetéseket; de ha kiderül egy politikusról, hogy korrupt, megy a levesbe. Ez pedig nem mondható el hazánkról, de a nyugati országokról sem, mert a demokráciákban nincs felsőbb hatalom, ami lesújt a gazdag bűnözőre éppen attól vigyázva, hogy ne élhessen vissza egy kiválasztott réteg, egy legalja réteg lett az elit helyetti kiválasztott.
    Egy sürgős helyzetben demokratikusan nem lehet jó döntéseket hozni, a fékek és ellensúlyok megfojtják a döntéshozást, kompromisszumos megoldást javasolva akkor is, amikor igen vagy nem lenne a helyes válasz.

    Kína elnyomva, átgázolva bizonyos társadalmi rétegeken is véghezviszi az elképzelt stratégiát tetszik, vagy nem tetszik, ez hatékonyabb mint a bürokratikus tilitoli, a tökölődés és a választási ciklusokban gondolkodás.

Aktív témák