Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz flashpointer #7 üzenetére

    Az OLED monitorokba egyelőre ne éld bele magad. :) A legreálisabb opciónak nekem a 2020 körülre tervezett kisebb (40"-os is lesz elvileg) OLED tévék tűnnek, remélhetőleg 4K@120 támogatással. Ez esetben játékra is elég tuti lesz egy ilyen, ami a fórumon azért szempont szokott lenni.

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz flashpointer #14 üzenetére

    Köszi. Mondjuk mobil fronton nem érdekel az OLED (ahogy az okostelefonok sem, nekem csak telefonálni kell egy készülék), de a tévémnél a több mint egy év alatt még semmiféle beégés nem történt, pedig elég sokat megy. Azért elég nonszensz is lenne ilyen ár mellett, bár mint tudjuk bármi meghibásodhat.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz flashpointer #14 üzenetére

    Igen de ezek RGB Amoled kijelzők.

    Eleve az LG WRGB-t használ, amivel kémiai trükkökkel elérhető, hogy a kevert fehér szubpixeleket jobb élettartammal valósítsák meg. Plusz ott a tiszta fehér szűrő nélküli. Ez nagyságrendekkel hatékonyabb, emiatt van az, hogy a fehér, szürke tartalmak nem égnek be.

  • FefeeX

    veterán

    válasz flashpointer #14 üzenetére

    "510 ora (~3 het) "hasznalat" utan statikus tartalommal"
    Azért ez elég erős, mondom miért:
    - senki nem használja az OLED panelt folyamatosan statikus kép megjelenítésére, erre vannak a poszterek, meg az olcsó kijelzők (bár ott is állandóan váltakozik a megjelenített kép)
    - 510 óra egy telefon esetében pl nem 3 hét, hanem napi 1-2 óra használattal, amit vehetünk mondjuk átlag felhasználásnak, mint bekapcsolt kijelző, 1 év
    - egy átlag telefonhasználaton nem jellemző a hosszabb időtartamon jelenlévő statikus tartalom, mondjuk ha használod a GPS-t egy évben kétszer 5-6 óra kvázi folyamatos üzemben (közben lemész a benzinkútra, iszol egy kávét, megnézed az emaileket, tehát mondjuk 2 órára csökken a statikus tartalom)

    Szóval igen, ez jó volt arra, amire az Antutu, a Geekbench, a 3D Mark, meg a hasonló elméleti tesztek, mi lenne, ha vennél egy drága cuccot, és úgy használnád ahogy senki nem fogja, de megmutatjuk, mi lehetséges. Mint az iphone 6 bend tesztek anno, érdekes, egy darab hajlott készüléket nem láttam, de videóban mindenki azt bizonygatta, hogy el lehet hajlítani. TVket miért nem próbálnak hajlítani, vagy törni?

    Kijelző beégés:
    Most már egy hónapja megvan a két plazma mellett (Panasonic), előtte sokáig kicsit feleslegesnek is éreztem, de abszolút nem bántam meg. Van egy 10 éves P70-es plazmám (720p) és egy 5 éves GT30-as (1080p) . A P70-et használtam anno rengeteget Xbox360-nal, TVről néztem anno videót HDMI kimeneten rajt, játszottam rövidebb távon PC-ről is. Talán egyszer volt rajt észrevehető szellemkép, mikor véletlen bekapcsolva maradt egész éjszakára a retekklub, és akkor még fehér volt a logó. Ez egyébként pár órás normál használat után teljesen megszűnt.
    A GT30 ehhez képest nem túl szerencsés ilyen szempontból, sokkal hamarabb szellemképes lesz, azon a tv logó is be tud akadni 4-6 óra használat után, ugyan csak fehér vagy szürke képen látszik, közelről, és szintén eltűnik, ha mást nézel rajt, 1-2 órán belül. Ott már problémát jelent a letterbox csík is, ami egy két órás film után kb 5 percig látható marad, főleg világos tv adások esetén (reklámok stb). Kétszer használtam már rajt fehérmosást is, 20 perc alatt gyakorlatilag teljesen újszerű lett.
    B7 OLED esetében eddig nem sikerült kihozni semmi ghostingot, pedig xbox fut rajt napi 3-6 órában átlag, sorozatot nézünk rajt, a gyerek letterbox mesét.
    Alapvetően a plazma esetében sem volt zavaró a dolog, rajtam kívül senki nem is vette észre, én viszont ugye külön ezt figyeltem, az OLED esetében pedig abszolút vihar a biliben effektus, hogy a vérpisti, aki nem engedheti meg magának, jó nagyot csulázzon azok felé, akik ezt megtehetik.

    Ja, és aki a mai ghostingot még mindig képes a régi "beégés" szóval használni, az nem látott még igazi beégést, pedig főleg a játéktermekben ez egy általános jelenség volt 15-20 évvel ezelőtt. Na, az beégett, az OLED nem ég be, sőt 10 éve a Plazma sem, legalábbis normális keretek között semmiképp.
    PC-n ugye annyival rosszabb a helyzet, hogy a Start menü full statikus, ha nem rakod automatikus elrejtésbe. Könnyen lehetne itt is tenni a probléma ellen, csak hát a MS nem túl innovatív.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák