Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Tyrel #15 üzenetére

    Ez azért van, mert a skálázás a Windowsban még mindig elég szar. :)

    Én szívesen vennék akár egy 4-500 PPI-s monitort is, amin kényem-kedvem szerint beállíthatom a kívánt skálázást, és tűéles marad a kép. (Csak ez jelenleg nem adott, így nekem is 91 PPI van, skálázás nélkül. Csak 4K-val, 49"-on. :) )

  • BiP

    nagyúr

    válasz Tyrel #15 üzenetére

    Az előző monitorom 27" 4K volt. Imádtam, de közben azt éreztem, hogy szép-szép, de ebben a méretben az 1440p arányosabb lett volna. (főleg a Windows béna skálázása miatt, minden másban baromi szép volt a 4K).
    Most 32" van, és skálázok is, de kevés lenne az 1440p, ide már igencsak jól jön a 4K.

    (#19) halowarsss: Van 42"-os monitor.
    Azt, hogy valami monitor vagy tévé, nem a mérete határozza meg.
    Lehet tévét használni számítógépre kötve, de nem ideális. (kép/videó munkára használhatatlan, olvasni nem jó rajta, játékokban általában nagyobb az input lag).
    Lehet, hogy ezeket a tévéket úgy reklámozzák, hogy 400Hz meg 800csillió Hz, de ha a bemeneten nem tud 60nál többet, akkor megette a fene.
    Az azonos méretű tévé nagyságrendekkel olcsóbb, mint egy monitor, nem véletlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Tyrel #17 üzenetére

    A rövidlátó szemüveg kicsinyít. Sokkal kisebbek a pixelek és betűk is szemüvegben mint anélkül vagy pl. kontaktlencsében.

    Ennek a pixelméret mizériának kétféle vetülete van és ezért oszlanak meg annyira a vélemények:
    1. A skálázás nem megy jól Win alatt:
    a, van amikor a GUI szétesik egyik része kicsi, a másik nagy, egymásba lógnak betűk, pixeles nagyítást kapnak, stb...
    b, ill. a truetype nagyítás is néha homályos szart eredményez.
    Emiatt aki nagyítani akar az alkalmatlannak véli rá a rendszert mivel az nem megy normálisan, a kis betűméret nagyítás nélkül meg használhatatlan.

    2. Van aki pedig PPI alapon közelít: minél több a pixel annál finomabb a kép: nagyítani fog de ezt majd megoldják... sőt, a kisebb pixelméret és több pixel még inkább segíti a dolgot. Tehát az a jó, ha annyi van, hogy nem is látjuk a pixeleket. Ettől lesz tűéles kép. A méretezés meg egy különálló dolog...

    Egyébként valahol a második nézet a normális... csak kár, hogy elméletben, mert a gyakorlatban a kettő között van az igazság a fentiek miatt. ha nem megy a skálázás akkor lesz amire szar a kis pixelméret. És elég durva árazása van, így amire nem vagy csak részben jó arra felesleges megvenni.

    Ebből kiindulva én látok ugyan előnyét, de ár-értékben közel sem annyit mint amennyiért most adják.
    Simán megértem azt akinek a nagyobb PPI nem hoz annyit mint 120Hz+. Vagy inkább elég a fele PPI cserébe ötödáron.

Új hozzászólás Aktív témák