Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz hokuszpk #40 üzenetére

    és elvileg több mag is érkezhet egy ccxbe ... a 6 magot sokan biztosra veszik, de vannak akik 8at pletykálnak... ha a több mag és órajel egyaránt jön... uhh.. még ha nem is lesz mellette ipc növekedés akkor is ütne... de ha csak akkora ipc javulást hoz amit a zen+-is hozott...
    Ami érdekes szerintem a dián vagy egy elszólás: 'Improves on "Zen" in Multiple Dimensions'.. vagyis több területen is javulhat.

    A durva, hogy a designja a rendszernek valamennyit egyszerre lehetővé teszi... gyanítom teljes értékű avx512 biztos jön a következő generációval.. Én mondjuk 6 magos CCXet valószínűsítek, és az 5GHz-es órajelet az esetleges "golden" chipeknek. Max pár százalék IPC javulás és a nagyobb CCX blokk ellenére nem változó késleltetést.

    Szerintem már az utóbbi is durva lépés lenne.. Ha ezen felül hozna, akkor intelnek nagyon fog kelleni az icelake (már ha az tudni fog valami érdemleges újítást)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák