Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pulsar

    veterán

    válasz MaCS_70 #23014 üzenetére

    A Te linkeden egy vezetékes szenzor van, míg én egy szenzor + wifi fejlesztői panelt linekeltem :)

    A külön routernek egyenlőre csak annyi értelme van, amit irtam példának, hogy együtt tud működni a pi-vel, így a routerre csatlakozott eszközöket a pi tudja azonositani. Szintén még csak ötlet, de pl a kapcsolokat is csak falba épitett wifi-s nyomogombként állmodtam meg, így nem kell külön szenzor arra hogy ha pl egy lámpát kézzel, és egy "irányító kijelzőről" is kapcsolgatni akarok, lássam a státuszát.

    Fűtést vezérelni elége egyszerűen meg lehet oldani pl python programba. Ha x érték alatt van bekapcsolja az egyik lábra kötött relét, ha elérte az y értéket lekapcsolja. Aztán később ezt lehet varjálni. De van ne szenzonba próbálkozz késöbb, vagy vegyél egy másik pi-t fejleszteni, hogy elkerült a végzetes hibák okozta kellemetlenséget. Tapasztalat :D

  • CHIPman

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #23014 üzenetére

    A pi-vel is tudnak kommunikálni, sőt, érdemesebb, ha már azzal tervezed a vezérlést. És a könnyebbség a dologban az, hogy az ESP8266-os boardokon (sőt, magán az eszközön) alapból van használható WiFi modul, nem kell eszkábálni hozzá semmit, míg ESP-hez ethernet shieldet így hirtelen nem is találok. A szenzor, amit linkeltél valószínűleg jó ESP-hez, (bár ezt inkább abban a topikban tudják megmondani, ahol ezzel foglalkoznak), de kell hozzá még egy ESP-s board, NodeMCU vagy WeMos D1 mini a legkézenfekvőbb. Ez az olcsóbbik megoldás, vagy ott van amit feletted linkelt a kolléga, ahol rögtön egybe is van forrasztva a hő+páramérő és az esp board.

    Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

Új hozzászólás Aktív témák