Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz Patice #15 üzenetére

    Bár vak vezet világtalant, de szívesen gondolkodom veled :DD

    Ha bridge-el csatlakozol a VM-el a LAN hálózatra, akkor ha jók az értesüléseim akkor már alapvetően a LAN-on belül vagy, az ottani DHCP oszt neked címet, tehát mintha csak bedugtál volna egy kábelt a switch-edből / routeredből a virtuális gépedbe persze kivéve akkor ha VLAN-oztál is. Ebből én arra következtetek, hogy a pfsense-t kell beállítani, hogy forwardolja a portot. Ha ezt szerinted jól állítottad be, akkor még arra tudok gondolni, hogy esetleg senki nem kéri tőled kifejezetten a torrent-et mert mások jobb sebességgel tudják szolgáltatni azt annak aki le szeretné tölteni, így nincs feltöltési forgalmad, ezért enm látod nyitottnak a portot ellenörző oldalakon. Esetleg megpróbálhatod, hogy letöltesz egy Linux ISO-t torrenttel, majd ha elkezd tölteni vissza (persze ha elkezdi) akkor ellenőrzöd újra, hogy mit írnak a port ellenőrző oldalak, vagy ha jól emlékszem akkor azt hiszem az otthoni hálózatos topikban volt egy javaslata MasterMark-nak, hogy telnettel hogyan tudod ellenőrizni, hogy jó-e a portforwardod. Ha elvileg jó a port forward a pfsense-ben akkor még arra tudnék gondolni, hogy amikor létrehoztad a VM-et a hálózat résznél nem vetted ki a pipát a firewall elől, így a VM-ed a proxmox firewall-ját használja aami lehet tiltja a portot.

    Linux torrentre esetleg tudom ajánlani a ParrotOS Security ISO-ját. Nálam a minipc-n a Home verziójuk fut, és mivel teljesen elégedett vagyok vele, úgy gondoltam besegítek nekik a terjesztésben és letöltöttem mindegyik ISO-jukat torrentel, hogy tudjam seed-elni és az az ISO az amit a legjobban töltöttem fel eddig. Nagy méret, ha soknak találod akkor még rápróbálhatsz a Home ISO-jukra is, ha úgy döntenél torrenttel próbálod ellenőrizni a port-ot.

    Hétvégén ha lesz időm meg is próbálok majd egy VM-ben torrentezni, aztán meglátjuk mi sül ki belőle.

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák