Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • so_ha

    senior tag

    Sziasztok!
    DVD-CD író problémámra kérnék segítséget tőletek.
    Eddig CD íróm volt (LG 8320B), ami több éve probléma, és hiba mentesen működött.
    Most vettem egy LG H22L-es DVD írót, a kálváriám innen indult.
    Eszközkezelő mindkettőt felismeri. Most Nero 6.6.0.8-as (ultra) progi van fenn. (Speed v_3.7-es)

    1. Először master volt a DVD, és egy újraírható lemezt elsőre meg tudtam írni, de azóta semmi. Ugyan abban a meghajtóban a fájlkezelő már nem látja, illetve fel sem pörög a lemez (írás után még meg tudtam nyitni minden adatot), de azóta törölni sem tudom se gyors, se teljes törléssel. Elsz@rtam 1-2 egyszer írható lemezt, hibaüzenettel kidobta mindegyiket. Ekkor vettem észre, hogy a fájlkezelőm (TC 7.0) néha DVD-RAM-nak, néha CD meghajtónak látja a DVD írót. Azt hittem, hogy winfos probléma, így újratelepítettem az XP-t (SP2-es), de minden maradt a régi. (a telepítő CD-t felismerte a DVD író) Természetesen több író programot kipróbáltam, de mindenhol ugyan az a helyzet, de ekkor még CD-t tudtam írni.
    2. Megfordítottam a bekötést, és megpróbáltam a CD írót masternek beállítani, de most már ez sem működik. Fel sem pörög már a CD sem, illetve ha a fájlkezelő CD-RW-nek látja akkor tudom olvasni, de ha CD meghajtónak látja, akkor fel sem pörög a lemez. Csak érdekesség, hogy az eszközkezelő ilyenkor is felismeri mindkét írót.

    Ha egyszer írtam a DVD lemezre, akkor nem valószínű a hardver hiba, de az én tudásom itt megállt. (ha számít, a HDD-m 40GB-os, TDK DVD-RW-re írtam egyszer, ami 4×-esen írható) A hozzáértőktől várnék segítséget, ha valaki tudja a megoldást! :R
    Előre is köszönöm! Üdv so_ha

  • so_ha

    senior tag

    válasz tommyx #651 üzenetére

    Master + Primery slave-re gondolsz?
    BIOS-ban elméletileg minden jól van.
    (mint írtam lemez nélkül a fájlkezelő is jól érzékeli a két meghajtót => írónak)

    Egyébként amig a lemezt beteszem az íróba, addig a fájkezelő is, meg a Nero is felismeri mindkét meghajtót, majd pár másodperc múlva már csak CD olvasónak látja. A Nero a letárolás + sebességtesztnél is a valós írót észleli, de írás megkezdésekor kiírja, hogy ''Reset történt'' majd => ''CD írási hiba 10×(1500 Kb/s)'' üzenetet ad.

  • so_ha

    senior tag

    válasz tommyx #653 üzenetére

    A jumperek állása megegyezik a BIOS-ban lévő adatokkal.

    Ma tovább próbálkoztam:
    - Külön masternek kötve => mindegyik rendben működik (hardver-szoftver hiba kizárva)
    Ír +/- DVD RW-t, egyszer írható DVD-t, CD-t, újraírható CD-t.

    - Mindkettőt bekötve, jumper változatlan, bekötés fordítva => Lemezek felpörögnek, olvashatók
    CD-t töröltem, de írás közben ''SCSI parancs leállítva'', ''Egymenetes (DAO) lezárás nem hajtható végre'' hibával leáll. DVD-t törölni sem tudtam.

    A harmadik jumper állást mikor használják? (azt még nem próbáltam)

  • so_ha

    senior tag

    válasz PPeter #658 üzenetére

    Kedves PPeter!
    Köszönöm a linket, nekem is megoldodott a problémám! :R
    Nvidia Nforce-os drivert leszedtem, most XP Sp2-vel mindkét író tökéletesen működik.

    U.I.: Én sem olvastam vissza, olyan extrémnek tünt a hiba. :B
    tommyx-nak is köszi a segítő hozzáállását! :C
    Üdv so_ha

    [Szerkesztve]

  • so_ha

    senior tag

    válasz Kümi #668 üzenetére

    Szevasz Kümi!

    ''Hol kell azt megcsinálnom, hogy eltávolítsam az Nvidia drivert és sp2-re váltsam?''

    1. Sajátgép - Jobb klikk - Tulajdonságok - Hardver - Eszközkezelő - IDE ATA/ATAPI vezérlők - jobb klikk - Eltávolítás
    2. Újra indítás - Win felismeri az új eszközöket - amikor felajánlja mégegy újra indítás a fájlok frissítése miatt
    3. Kész => Az egyes pontban leírt eszközkezelőkben ha jól csináltad, már nem az Nforce-os driver van, hanem:
    - Elsődleges IDE csatorna
    - Másodlagos IDE csatorna
    - Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő

    Itt jobb klikk - Tulajdonságok - Illestőprogram => itt már Microsoftnak kell szerepelnie!
    (azt eleve feltételeztem, hogy SP2-ő van a gépeden)

    Remélem érthető volt, és tudtam segíteni! Üdv so_ha

  • so_ha

    senior tag

    válasz MrChef #681 üzenetére

    ''kicseréltem egy másik DVD-olvasóra a régit''
    ''milyen sorrendben vannak felfűzve a IDE kábelre az optikai meghajtóid''

    A jumper az optikai meghajtó hátulján van.
    Ezt kell 'master'-re (felirat M-A), vagy 'slave'-re (felirat S-L) állítani.
    (függőlegesen kell a feliratokat értelmezni)

    1. Alaplapi leírás szerint bekötöd az IDE kábelt.
    2. Meghajtókat bekötöd az alábbi szerint:
    - IDE Primary Master: Merevlemez
    - IDE Primary Slave: -
    - IDE Secondary Master: DVD olvasó
    - IDE Secondary Slave: -

    Ha van CD olvasód, vagy íród, akkor azt inkább ''Secondary Slave''-re kösd be.
    (DVD-d után kötve, a hátulján 'S-L' Slave állásba tenni a jumpert)
    Üdv so_ha

  • so_ha

    senior tag

    Sziasztok!

    DVD író problémámra kérnék segítséget tőletek. A gondom, hogy fájlkezelő nem látja a DVD lemezeket, illetve írni sem tudok. Fel sem pörög a DVD. Alaplap csere után (Epox 8RDA3i) újratelepítettem az XP-t (SP2-es). Secondary Master-re jumperelve (CD író Secondary Slave-re jumperelve) az LG H22L-es DVD íróm, Nero 6.6.0.8-as telepítve. CD-ket felismeri, és írni is tudom, illetve alaplap csere előtt minden (DVD-CD írás is) ment tökéletesen. Eszközkezelő felismeri: "Ez az eszköz megfelelően működik." BIOS feismeri.

    A segítséget előre is köszönöm!
    Üdv so_ha

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák