Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPeter

    addikt

    válasz mr_ricsi #78 üzenetére

    Az még nem került át az új adatbázisba, ezért nincs kint az oldalon épp most. Hamarosan kikerül megint.

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • Jakuza DPK

    csendes tag

    válasz mr_ricsi #484 üzenetére

    uj via hyperionnal sem megy a pio-t pedig dma-ra raktam és még mindig ugyan az a probléma...

    esetleg azért lehet mert öreg hdd-m van 40es western digital???

    szoval
    mas gépben meg ment az iro....

    VKI ujab otlet???

  • PPeter

    addikt

    válasz mr_ricsi #747 üzenetére

    Jajjmár, ez olyan alap tanács, mint a ''cserélj tápot!'' ;)

    [Szerkesztve]

    PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

  • Krisz696

    csendes tag

    válasz mr_ricsi #757 üzenetére

    Most nagyon megillyesztettél! Leírnád, hogy hogyan kell helyesen frimware-t frissíteni. Vírus veszély a gépemen igencsak fennáll és nem is csökentett módban csináltam a frissítést.
    04ahgy-nek egyébként igaza volt, most hogy jobban belegondolok csak a max 8x-an írható fuji és fuji color dvd-ket nem írta, vagyis a sima fujival inkább csak válogatós volt, ha jól emlékszem. Az összes otthon fellelhető dvd-t megpróbáltam írni. Előttük mindig traxdatát vettem. De a sorozatos hibák után nem is vettem dvd-t. Minek, ha úgyis elromlott az író - gondoltam.
    Persze a gari lejárta után nemnagyon akartak segíteni a boltban sem. A frimware frissítésre magam is gondoltam, de nem mertem belevágni, így nem is jártam utána a dolognak.
    Szerencsére az író nem ment gallyra, bejött a frissítés, azóta 3 dvd-t is írtam (2 fuji color, 1 sima fuji).
    Jó lenne, ha tényleg leírná valaki a frimwarefrissítés csínját-bínját, mert nem játékpénzre megy a játék.

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #757 üzenetére

    Egy firmware frissítés semmilyen esetben nem teszi tönkre az írót. Szerintem. Meg a régi firmware-t is le lehet menteni. Ennyi erővel az alaplapomon se frissítsek sohase BIOS-t? Ez nonszensz. Pedig egy drágább Conroe-s lap már 40-60e Ft is van. Tehát ha mégse lett volna szerencsém, akkor sem cseszte volna el az íróját. Szerintem. Akár VGA-BIOST is cserélhet a 160e Ft-os kártyáján, mégsem cseszi azt el. Nem tudom miért kell ezeket a dolgokat általánosságban túlmisztifikálni: manapság firmware csere, BIOS frissítés teljesen alap dolog, windows alól minden végrehajtható, még a méregdrága videokártyák BIOS cseréje is egyszerű. És igen, van olyan, hogy elrontod a flashelést, nekem vem adott képet anno az X1900XT - jó, mi? Melléraktam egy kis PCI VGA-t és visszatettem a régi BIOS-t. Azóta is frankó. A lényeg minden ilyen esetben a nyugalom, higgadtság.

    Krisz696:
    Minden írónál más a firmware frissítés módja. LG-nél például egymagában kell lennie a Secondary IDE csatornán, masterként. És úgy kell elindítani a firmware frissítő programját. Pioneer esetén tök mindegy, hol van az író. Kiválogatja magának. Tehát nem ördöngősség helyesen firmware-t frisíteni. Te már pl. abszolút helyesen csináltad alapból, mert nem is lehet máshogy. De minden író letöltött firmware-je mellett szokott lenni kis readme, vagy hasonló. Ott mindig le van írva, hogy mit hogyan kell.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • netkoo

    senior tag

    válasz mr_ricsi #764 üzenetére

    Szia:)
    Gyári vadiuj müsoros DVd és CD lemezt se olvassa:(
    Iletve ha megnyitásra katintok kiirja ,hogy helyezen be lemezt mert a meghajtó üres!
    Uj alap lap és Videó kari került bele.
    Ha irni akarok elkezdi Nero 7xx el elkezdi simán maj da végénél kiirj airási hiba Pio 108 de mást nem.Utána megnézem alemezt azt irja üres vagy nem olvasható!Több fajt alemezzel probáltam mint CD mint DVD vel.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Samsung S22+

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #763 üzenetére

    Frissítés közben ki van írva, hogy tilos lekapcsolni a gépet. Jön egy áramszünet, (a userek hány százaléka használ UPS-t?

    Mennyi az esélye, hogy olyan hülye legyen valaki, hogy a frissítés 30 másodperce alatt kapcsolja ki a gépét? Mennyi az esélye, hogy pont azalatt a 30s alatt lesz áramszünet? Kicsi. Tudom, hogy van, de statisztikailag alacsony. Persze ekkor valóban elrontódik a frissítés. Ezért is nem kell frissíteni, ha nincs semmi probléma az íróval / lappal, stb... Ezeket tudom. Nem is javasoltam, hogy orrba-szájba frissítsen mindenki BIOS-t és firmware-t, csak azt írtam, hogy ez manapság már rutinszerű dolog.

    Vagy az XP miért ne fagyhatna le? (Máskor is szokott) Húzott gépnél a userek hány %-a gondol arra, hogy a frissítés idejére vissza kellene venni az órajeleket? Márpedig attól hibázhat a kommunikáció az IDE-porton (is).

    Fagyás - szintén kicsi az esélye, persze van. De én nem nagyon láttam még XP-t csak úgy, magától lefagyni.
    Húzott gép - Vagy stabil a húzás, és több napnyi 100% CPU és rendszer terhelés mellett stabil, vagy instabil alapból. Utóbbinál veszélyes a frissítés, de az ilyen felhasználó magára vessen. A mai legtöbb alaplapnál a húzás nem jár együtt az IDE busz frekvenciájának növekedésével. Az összes user hány %-ának van húzott gépe? A húzott gépú userek hány %-a akar firmware-t frissíteni. A húzott gépű, firmware frissítős userek hány %-ának fog hibázni a húzás miatt, éppen firmware frissítés közben?

    Csak én érzem úgy, hogy míg én általánosítok, addig te apróságokon, statisztikailag kevéssé valószínű dolgokon, és speciális eseteken lovagolsz? Persze, van esély rá... Persze, megtörténhet. De elenyésző számú esetben.
    Majd megnézem, mikor adsz olyan tanácsot, látatlanban (!!!), hogy ne lehessen belekötni...

    Innentől én a vitát befejeztem, akár igazad van, akár nem. Akár írsz cáfolatot erre a hozzászólásra, akár nem. Veled semmi bajom, és igen, igazad is van - bizonyos esetekben...

    No flame. Peace.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • Sada88

    aktív tag

    válasz mr_ricsi #786 üzenetére

    de nem válaszoltak neki :(

    www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

  • buherka

    addikt

    válasz mr_ricsi #818 üzenetére

    Na ezt jól megkaptam... :B

    Az az ''ócska meghajtó'' az nem tudom milyen lehet, de lehet, hogy az halkabb lenne.
    De most már így jártam, belenyugszom és kész.
    Az tény, hogy baromi jól és gyorsan olvassa a lemezeket.
    16X sebességgel is vígan írkálja a Plextor lemezeket, de hát a hangja az aztán ott van a szeren.
    Azért remélem nem gázoltam bele a lelki világodba :F :R :R :R

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

Új hozzászólás Aktív témák