Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dana79

    csendes tag

    Hello mindenki!

    Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat csomagküldés terén!

    Már több-száz csomagot küldtem postán, futárral, kis/nagy értékűt, kis/nagy méretűt. Nem vagyok postás :D, csak adok-veszek

    Szóval nem olyan rossz a posta több-száz csomagból eddig 2db veszett el valahol...
    Futárcégnél 15-20 csomagból 1db!!! Szerintem ez rosszabb arány.

    Na ha nem olyan drága cuccot akarsz feladni akkor a legjobb megoldás a sima ajánlott levélként feladni és a vásárló a cuccnak+postaköltségnek utalja az árát. Vagy előre vagy utólag, ezt ti beszélitek meg.

    Azért mondom hogy nem olyan drága cuccnak, mert pl. ha fel akarsz adni egy olcsó processzort, mondjuk 4000Ft értékű és 45gramm a csomag súlya, akkor annak 345Ft a feladási ára. Ez azért biztonságos, mert ha történik vele valami vagy eltűnik akkor a posta feladási díj 15x-ösét + a feladási díjat kifizeti kártérítésként. Tehát 5520Ft-ot.
    Már jártam így egy 1000Ft-os használt switch eltűnt a postán valahol. 810Ft volt a feladási díj mivel nehéz csomag volt és a posta szépen visszafizetett nekem 12960Ft-ot. Jó biznisz volt. A nyereségen osztoztam a vevővel, ez így volt fer mert ő sem kapta meg amit szeretett volna. Ilyenkor azt hiszem 2 hetet kell várni. Ha addig sem érkezik meg a csomag, akkor lehet beadni egy tudkaozványt, amit a posta kivizsgál és fizet! Ha 30 napon túl érkezik meg egy csomag akkor is lehet menni reklamálni és akkor is fizet kártérítést!!!

    Na ha a cucc amit küldesz drágább, tehát mondjuk 20000Ft értékű akkor lehet választani a postánál értéknyilvánítást. Így sajnos annyira megemelkedik a feladás ára hogy érdemes inkább futárral küldeni. Kb 1000Ft, de a posta csak 20000-et fizet ha eltűnik a csomag, a futárok meg 50000-et. (A DPD talán 140000-et!!!) Ja és házhoz jönnek a csomagodért!

    Ajánlom a PPS-futárt vagy DPD, vagy GTR-rt. (a GTR a legolcsóbb, de ők tüntették el egy csomagom)
    Linkek: (Itt ki is lehet tölteni és ki is számolja a díjakat)
    PPS
    GTR
    DPD

    Nagyobb nehezebb csomagoknál jó megoldás a posta standard csomagfeladás.
    1050Ft és 20kg-ig lehet feladni.
    Pl autógumi esetén jól jön. Mondjuk vigyázni kell, mert vittem egyszer 2db autógumit a postára összeragasztószalagozva. Azt mondták hogy nem standard csomag és ezért 1600Ft körül van a díja. Na beleraktam egy kartondobozba és máris standard lett :D

    Ha utánvételes csomagról van szó akkor olcsóbb kisebb csomagoknál a posta ajánlott levélként feladva jó megoldás lehet.

    Ha drágább kisebb csomag akkor futárcég!

    Ha drágább nagyobb nehezebb csomag (max 30kg) max 20.000/50.000 utánvét, akkor a posta megint. (1690/1995Ft)

    A postánál az utánvétnél a következőket kell számolni pl egy 200 grammos 3000Ft értékű cucc esetén:

    Levél - 250 g-ig - Nem elsőbbségi: 195Ft-
    Ajánlott: 225Ft-
    Utánvétel postautalvány csatolása esetén: 285Ft- (Tehát te kifizeted a postásnak a csomagot és ők meg a pénzt elhozzák nekem a címemre)
    Utalvány díjak - 5 000 Ft-ig 330Ft- (Mivel ki kell fizetni azt a szolgáltatást hogy a postás vissza hozza nekem a pénzt)
    Összesen: 1035Ft-

    Az utánvételi összeg átutalásos formája nem igazán működik. 3-4x megpróbáltam már de mindig falakba ütköztem. Volt hogy azt se tudták miről beszélek. Volt hogy annyit számoltak volna fel amennyi a sima utánvételes csomag. Szóval még nincs kiforrva.

    Viszont a futárcégeknél vigyázni kell.
    Én a GTR-rel jártam úgy hogy kitöltöttem a rendelőt, másnap jöttek a csomagért, de valahol eltűnt a csomag.
    Egy laptop volt benne 72.500Ft- utánvéttel. Elvileg 2.510Ft-ot dobott ki nekem a rendszer. Annyit is fizettem a futárnak mikor átvette a csomagot. Viszont csak 50.000- kártérítést fizet mivel nem kértem rá külön értékbiztosítást! Ezt senki nem mondta. Se a futár, se e-mailben nem közölték, senki!!!

    Egyébként a posta kalkulátora jól működik ha tisztában vagy mindennel (csomag súlya, értéke, stb) és erre hivatkozhatsz is a postán ha többet kérnek.

    A futároknál a GTR nagyon szétszórt cég. Nincs rendes nyomonkövetésük, nem tudnak semmiről infót adni. Volt hogy 2 nap múlva vették át tőlem a csomagot és a címzett még erre 3 napra kapta meg. Volt hogy a futár nem tudta mennyit kérjen tőlem feladási díjnak, mert 0Ft volt a papírjára írva. Én mondtam meg mennyi :D
    A PPS viszont korrektül szállít.

    Szóval ennyi hirtelen,..
    Üdv!

  • dana79

    csendes tag

    Nekem volt hogy használt procikért, alaplapokért ($200 érték) eflszámoltak vámot vagy 5-6000Ft-ot. De volt hogy új cuccokért ($250) nem vámoltak. Érthetetlen!

Új hozzászólás Aktív témák