Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    válasz mexel #512 üzenetére

    "...a szintetikus porzsák már eleve jobban szűr, és elvileg full tele lehet porszívózni mert nem fog a teljesítmény csökkenni amíg meg nem telik."
    Minden marketing szöveget azért nem kell elhinni a szívóerő változatlanságról! Nekünk egy SEBO Airbelt K3 Premium porszívónk van, az egyik kollégámnak meg egy Miele C3-as. Mindkét típusnál azt írja a marketing szöveg, hogy a szívóerő nem változik a porzsák telítődésével. Na ez mindkét porszívónál csak marketig duma. Teszteltük (korábban már megírtam ide). Bár nem drasztikus a sokat használt és a teli porzsáknál a szívóerő változás, de igen is észrevehető. Ez akkor tűnik fel leginkább, ha a megtelt vagy közel megtelt porzsákot egy újra cseréljük. Bizony nagyon is észrevehető a különbség! De ez logikus is, hiszen üres porzsák esetén "akadálytalanul" megy át a levegő a porzsákon, míg a telinél (vagy nagyobb tartalomnál) már az átmenő levegő akadályba ütközik. Ezt bármelyik porszívónál tesztelhető. Volt korábban egy komoly, allergiásoknak szánt Zelmer Aqua Trio 319.5-ös vízszűrős porszívónk, na ott nem észleltünk szívóerő változást. Ennek oka, hogy minden takarítás után ki kellett pucolni a gépet, különbem másnapra iszonyú büdös buggyant szaga lett. ;] Erre untam rá és váltottam sima porzsákosra.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák