Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz eSZeL #58 üzenetére

    Hali eSZeL!

    Ahogy így nagyjából visszaolvastam sehol nem láttam, hogy valaki esetleg foglalkozik e Unitronics PLC-kkel.

    Sok kedvező tulajdonsága van (legjelentősebb hogy olcsó) de van néhány rossz is.
    Sajnos az U90 Ladder (PC-s fejlesztői környezet) elég kiforratlan, nehézkes.
    Sajnos basic-ben írták, ami sok problémát okoz. Elsősorban azt, hogy nagyon nagyon lassú, a kezelése is nehézkes. nagyon sok memóriát zabál meg (szerintem indokolatlanul).
    Mindent egérrel kell csinálni benne a számok vagy betűk beírásán kívül, ami tovább nehezíti és lassítja a vele való munkát.
    Sajnos hibák is vannak benne, amik roppant váratlan jelenségeket okoznak néha. De folyamatosan fejlesztik.
    Meg azt is lehet mondani, hogy ingyen van, ne kritizáljuk :)

    Unitronics OPLC-k kisebb feladatokra nagyon jók és ha valaki kiismeri őket, jól el lehet boldogulni.
    A jazz típussal már volt dolgom. Nagyobbakkal még nem.

    Továbbá részben a témához vág, hogy sikerült e már valakinek PLC-s webservert csinálnia? Ezt ugy értem, PC-vel kiolvassa az adatokat a PLC-ből és azt lekezeli esetleg honlapba beilleszthetővé teszi.

    Megoldható. A legegyszerűbben talán úgy, hogy OPC szerveren keresztül kérdezgeted le a PLC-t és pl. PHP-ban írsz OPC klienst és dinamikus web oldalakat alkotsz vele.
    De van néhány PLC-hez olyan modul, ami eleve tartalmaz beépített web szervert, FTP szervert, mailküldési lehetőséget stb egyben. Csak rádugod a PLC-re, feltöltöd a html-eket, beállítod az IP címét, rádugod az ethernet hálózatra és kész :)
    Persze lehet úgy is, hogy magad írsz egy olyan programot, ami lekérdezi a PLC-t, web szervert realizál és létrehozza a web oldalakat a kliensek számára. Ez a legnehezebb út egyébként.
    Vagy lehet úgy is, hogy egy PC-re SCADA rendszert telepítesz. A SCADA rendszereknek általában van ilyen webes képessége amire gondolsz. Ez a megoldás a legdrágább, de ehhez nem kell PC-t programozni :)

Új hozzászólás Aktív témák