Új hozzászólás Aktív témák

  • moseras

    tag

    Sziasztok

    Új vagyok a listán, üdvözlök mindenkit. Eddig PLC-vel nem foglalkoztam, csak 750-307-es CANopen WAGO-val. Ez egy CANopen slave, amit mondok neki egy master-ból, azt csinálja. A master egy linux-os panelPC jelenleg. Azt szeretném, hogy a 750-307-et a későbbiekben lecseréljük 750-837-re. Ez már programozható, PLC-ként is működhet. A programozó SW CodeSys alapú IEC61131-3. Jelenleg a HW még nincs meg, a SW is csak DEMO, de ebben már tudok próbálkozni.

    Először teljesen elvi kérdéseim lennének:
    1. A létra ágainak(jól fogalmaztam ???) jobb oldalán csak 1 kimenet lehet ? (tehát, ha egy új kimenet kell, ahhoz új network-ot kell készítenem ?)
    2. Bonyolultabb hálózat esetén úgy érzem, hogy nem akarok az első ágon kimenetet definiálni, csak egy belső változót, és ezzel folytatni egy új network-ben. Ezt hogy tudom megcsinálni ? Erre való a Marker ?
    3. A "kontakt-ok" lehetnek output-ok is ? Tehát képes egy kimenetet bemeneti változóként kezelni ?
    4. Ha beteszek egy "TOF"-ot mondjuk 3sec-re, akkor addig amíg ez le nem jár, addig a PLC nem kerül be új ciklusba ? (mondjuk ez érdekes lenne)
    5. Analóg jelet hogy lehet létrával kezelni ? Egy konstanshoz kellene hasonlítanom, és az alapján dönteni...
    6. Nyomógomb élkezelést (egy nyomásra a kimenet BE, egy másikra pedig KI) hogy lehet létrában megoldani ? IL-ben találtam Szirty oldalán megoldást (pontosabban a PLC programozás jegyzetből), de létrára nem...
    7. Melyik nyelv a "jó" megoldás a problémákra az 5 közül ? Gondolom ez feladattól függ, de általánosságban mikor jó a létra, mikor jó az ST ?
    8. C, C++-os múltamnmal nekem egyébként az ST tetszik, de a létrát is meg szeretném érteni jól.

    Egyenlőre.

    Köszi.

    Imi.

Új hozzászólás Aktív témák